Reklama

Tauron Nowa Muzyka ogłasza drugą gwiazdę imprezy

Fot. Radosław Kaźmierczak.

Ł. K.
Kolejni artyści dołączają do programu festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Wśród ogłoszonych dzisiaj wykonawców jest druga gwiazda całej imprezy. Dla wielu to już kultowy hiphopowy projekt z Wielkiej Brytanii.

Do tej pory ogłoszonych zostało już 20 artystów. Dzisiaj do tego składu dołączają trzy muzyczne projekty. Najbardziej znanym jest The Streets. To druga po Underworld największa gwiazda katowickiego festiwalu. Mike Skinner, który stworzył The Streets, został już w momencie debiutu ogłoszony głosem brytyjskich ulic. Do tej pory pod tym szyldem wydał 5 albumów, które sprzedały się w ponad 5 mln egzemplarzy. Największe hity The Streets publiczność usłyszy 13 czerwca. Tego samego dnia zapowiada się wielki powrót duetu Skalpel. Na wydanych w legendarnej wytwórni Ninja Tune krążkach Marcin Cichy i Igor Pudło łączyli polski jazz z nową elektroniką. W tym roku wydali już pierwszy singiel zapowiadający czwarty album zatytułowany „Highlight”. Dzień wcześniej, 12 czerwca, wystąpi również Marcin Cichy. Jednak towarzyszył mu będzie wokalista Karol Wróblewski. To projekt nawiązujący do twórczości Ry X i Rhye z wyczuwalnym klimatem muzyki lat 80.

Organizatorzy zapowiadają kolejne ogłoszenia wkrótce. Nadal można kupować karnety 3- i 2-dniowe oraz jednodniowe bilety.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 11-14 czerwca. Ostatni dzień, festiwalowa niedziela, to Fajrant, czyli darmowa impreza w katowickich Sztauwajerach. 


Tagi:

Komentarze

  1. kulfon 12 lutego, 2020 at 4:03 pm - Reply

    A dla czego na dolnie? Dla czego w niedziele?
    Pytał się kto mieszkańców? Proszę sobie wynająć lokum gdzie indziej. To jest miejsce wypoczynku a nie tańcbuda.
    STANOWCZE NIE!

Dodaj komentarz

*
*