Reklama

Trwają ostatnie przygotowania do Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Panele dyskusyjne będą się odbywać również w namiocie przed MCK.

G. Ż.
To najprawdopodobniej będzie rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Weźmie w nim udział około 7,5 tys. osób. Rejestracja już się zakończyła. Mimo że organizator wykorzysta całą przestrzeń Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, dodatkowo konieczne było zbudowanie namiotu na placu przed MCK. W nim też odbędą się panele dyskusyjne.

EKG rozpocznie się 18 i potrwa do 20 maja. Jak co roku, nie zabraknie polityków, samorządowców i przedstawicieli biznesu, którzy wezmą udział w około stu panelach dyskusyjnych. Reprezentację rządu będą tworzyć m.in. minister rozwoju Mateusz MorawieckiJarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Paweł Szałamacha, minister finansów, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa oraz kilku wiceministrów.

Z gości zagranicznych będzie m.in. Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji w latach 2004-2007 i 2008-2013, a obecnie gubernator Odessy.

Dla gości specjalnych zarezerwowany zostanie parking w strefie kultury. Dlatego od środy do piątku lepiej będzie nie przyjeżdżać w ten rejon miasta samochodem. O utrudnieniach i szczegółach dotyczących parkingów napiszemy we wtorek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*