Reklama

Trwa wielkie sadzenie i barierkowanie w strefie kultury

Łukasz Kądziołka
Są kolejne barierki, a za nimi będą nowe trawniki i krzewy. Pojawią się też nowe miejsca parkingowe. To efekt samowoli kierowców, którzy przez kilka miesięcy zniszczyli część strefy kultury, parkując gdzie się da.

Jeszcze pod koniec marca ziemia obok parkingu była rozjechana przez koła samochodów. W tym tygodniu rozpoczęły się intensywne wiosenne porządki w strefie kultury. Miasto zadecydowało, że teren, zniszczony przez nielegalnie parkujących kierowców, zostanie posprzątany. Wokół parkingu obok Muzeum Śląskiego zostały zamontowane barierki. – To jest rozwiązanie tymczasowe. Na czas prac prowadzonych przez Zakład Zieleni Miejskiej – tłumaczy Konrad Wronowski, zastępca dyrektora w MZUiM.

17 marca w Spodku i MCK odbywały się dwie duże imprezy. Tak wyglądał parking 17 marca…

…a tak wygląda teraz.

Pracownicy ZZM zasiali już trawę i posadzili krzewy. Barierki mają być ochroną dla zieleni i znikną, kiedy ta już wyrośnie. Kolejną odpowiedzią na problem niszczenia przestrzeni w strefie ma być dostosowanie niewielkiego fragmentu do parkowania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Estetyka po katowicku [KOMENTARZ]

Przy skarpie, oddzielającej zabytkowe budynki Muzeum Śląskiego od parkingu, można było legalnie zostawiać auto na trawniku. Ten ma być usunięty. Zamiast niego będzie kostka brukowa. Na razie nie wiadomo kiedy zakończą się prace, ani jaki będzie ich całkowity koszt.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*