Reklama

Trwa sprzątanie po szczycie klimatycznym. Strefa kultury nadal zamknięta

Ł. K.
Rozpoczął się demontaż hal w strefie kultury. Prace potrwają długo, więc na razie strefa kultury będzie zamknięta. Dzisiaj koniec utrudnień dla ciężarówek.

Zakończył się szczyt klimatyczny w Katowicach, a rozpoczęło wielkie sprzątanie. Trwa rozbiórka hal, które stały w strefie kultury i obok Spodka. Po trzech tygodniach od wprowadzania zmian w organizacji ruchu teraz powoli wszystko będzie wracało do normy. Powoli, bo prace w strefie kultury potrwają długo. Łącznie powierzchnia hal to ponad 30 tys. m kw. W pierwszej kolejności odblokowana ma być ul. Olimpijska, bo tunel łączący MCK z halami na parkingu już jest w trakcie demontażu. Następnie otwarty zostanie wjazd na ulice Dobrowolskiego, Góreckiego i Nadgórników. Jednak dzisiaj nadal kierowcy nie będą mogli przejechać przez strefę. Jak poinformowała nas Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice, ul. Olimpijska powinna zostać otwarta w najbliższych dniach.

Dużym ograniczeniem w trakcie szczytu był też zakaz poruszania się ciężarówkami po głównych drogach. Kierowcy musieli omijać odcinek DTŚ-ki, al. Roździeńskiego, al. Korfantego i tunel pod rondem. To powodowało korki na pozostałych drogach. Dzisiaj zakaz zostanie zniesiony. Od godz. 23 ciężarówki mają już przejeżdżać przez centrum Katowic tunelem pod rondem im. gen. J. Ziętka.

Nadal nie jest znany dokładny termin otwarcia parkingów w strefie kultury. Najprawdopodobniej będą one dostępne dopiero po zakończeniu wszystkich prac. Dużo łatwiej w rejonie Spodka i MCK będą mieli piesi. Dostępny jest już park i Pomnik Powstańców Śląskich. Nie ma też ograniczeń na al. Korfantego. W dalszym ciągu nie można przejść kładką łączącą ulicę Uniwersytecką z strefą kultury oraz wszędzie tam, gdzie trwają prace na jej terenie. Demontaż hal w strefie kultury ma potrwać do końca stycznia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*