Reklama

Trwa remont ulicy w centrum Katowic. To pomysł jednej z mieszkanek

Ł. K.
Popękane płyty chodnikowe, krzywe barierki i niebezpieczne skrzyżowanie. Na remont fragmentu ulicy Rochowiaka trzeba było długo czekać. Mieszkańcy wybrali ten projekt w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim jeszcze w 2015 roku. Teraz rozpoczęła się realizacja, z której powinni być zadowoleni zarówno piesi, jaki i kierowcy.

Do niedawna skrzyżowanie ulic Kominka i Rochowiaka wyglądało fatalnie. Chodnik przypominał tor przeszkód, a przez ulicę i między ciasno zaparkowanymi autami nie można było swobodnie przejść. Pomysłodawczyni inicjatywy, Małgorzata Komorowska, postanowiła coś z tym zrobić. – Byłam na spotkaniu dotyczącym innego projektu. Wtedy dowiedziałam się czym jest Budżet Obywatelski – mówi.

Tak wyglądała jeszcze niedawno ul. Rochowiaka

Po prawie dwóch latach od momentu złożenia wniosku do Budżetu Obywatelskiego rozpoczął się remont. Chociaż prace miały rozpocząć się w zeszłym roku.  – Warunki atmosferyczne i przetargi wymusiły przesunięcie zadania na ten rok – tłumaczy Konrad Wronowski, zastępca dyrektora w MZUiM. Dzięki tej realizacji liczba miejsc parkingowych zwiększy się tutaj  z 25 do 37. Wybudowany zostanie nowy chodnik i  bezpieczne przejście dla pieszych, pojawią  się też nowe rośliny. Pani Małgorzata dogadała się też z firmą Społem, która, przy okazji prac na ulicy przeznaczy pieniądze na wyremontowanie wjazdu do garażu, należącego do sklepu.

Koniec prac zaplanowano najpóźniej na 15 maja. Ich całkowity koszt to niecałe 273 tys. zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*