Reklama

Trwa rekrutacja na śląskich uczelniach wyższych

Zdjęcie dzięki uprzejmości Uniwersytetu Ekonomicznego

Ł. K.
Uczelnie wyższe rozpoczęły nabór na rok akademicki 2016/2017. W ofercie znalazły się nowe kierunki i specjalizacje. W połowie lipca kandydaci dowiedzą się czy dostali się na studia. Prezentujemy nowości w ofertach największych śląskich państwowych szkół wyższych oraz terminy rejestracji.

Uniwersytet Śląski

 UŚ  uruchamia 7 nowych kierunków. Dla studiów I stopnia będą to: arteterapia, doradztwo i infobrokerstwo historyczne oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Z kolei na studiach podyplomowych pojawią się kierunki: turystyka oraz biologia żywności i żywienia. Nietypową propozycją ze względu na zakres programowy będzie arteterapia. Kierunek z 15-osobowym limitem miejsc ma przygotowywać do pracy o charakterze terapeutycznym przy użyciu wiedzy z zakresu sztuk plastycznych, tańca, teatru i muzyki. Zajęcia będą prowadzone przy współpracy z Akademią Muzyczną i Akademią Sztuk Pięknych. Nabór na ten kierunek potrwa do 30 czerwca, a egzaminy wstępne – sprawdzające kompetencje muzyczne i plastyczne – odbędą się 8 lipca.
Rekrutacja na wszystkie inne kierunki potrwa do 10 lipca, a o wynikach kandydaci będą informowani od 13 lipca.

Uniwersytet Ekonomiczny

W nadchodzącym roku kandydaci mają do wyboru 18 kierunków na studiach I i II stopnia, a oferta uczelni została poszerzona o 7 nowych specjalności. Jedną z nich będzie programowanie rozwoju miast na kierunku ekonomia. Specjalność pod patronatem prezydenta Katowic jest propozycją dla zainteresowanych ekonomiką miasta, przestrzenią miejską, rynkiem nieruchomości, biznesem, inwestycjami i infrastrukturą. Podobnie jak w przypadku UŚ, zapisy na studia stacjonarne kończą się 10 lipca, wyniki  pojawią się 14 lipca.

Śląski Uniwersytet Medyczny

Uczelnia oferuje 16 kierunków. W katowickich wydziałach – lekarskim i nauk o zdrowiu – będzie otwarte 7 z nich. Nowością w przyszłym roku akademickim będzie utworzony na wydziale zdrowia publicznego w Bytomiu kierunek zarządzanie ryzykiem zdrowotnym. Studenci mają być edukowani w zakresie działania na rzecz wydłużania życia Polaków, poprawy jego jakości i niwelacji nierówności zdrowotnych w społeczeństwie. Niezmiennie od kilku lat największą popularnością cieszą się kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmacja. Od ubiegłego roku dołączyła do nich elektroradiologia.
Termin rejestracji na wszystkie kierunki studiów upływa 7 lipca, a pierwsze lisy rankingowe pojawią się około 12-13 lipca.


Tagi:

Komentarze

  1. Karol 15 czerwca, 2016 at 11:56 pm - Reply

    a AWF…?

Dodaj komentarz

*
*