Reklama

Trwa przebudowa ul. Grundmanna. Powodem jest budowa biurowca

Redakcja
Trwa budowa kompleksu biurowego przy ul. Chorzowskiej. To duża inwestycja, która wymaga stworzenia nowych dróg dojazdowych. Wjazd na teren biurowców będzie poprowadzony m.in. ul. Grundmanna. To powód aktualnych utrudnień i przyszłych zmian dla kierowców.

Budowa kompleksu biurowego pod nazwą Face 2 Face Business Campus rozpoczęła się w zeszłym roku. Cała inwestycja Echo Investment będzie powstawała jeszcze długo. Jej efektem ma być ponad 46 tys. m kw. powierzchni najmu w dwóch budynkach. Pierwszy, 7-kondygnacyjny powstaje bliżej ul. Grundmanna. Będzie niższy i to on zostanie wybudowany jako pierwszy. Drugi ma być dwa razy wyższy i będzie zlokalizowany od strony ul. Chorzowskiej. Najwięcej miejsc parkingowych znajdzie się pod ziemią, ale będą również na powierzchni (121).

Tak duża inwestycja wymaga dostosowaniu układu drogowego wokół kompleksu. Aby umożliwić pracownikom dogodny dojazd do Face 2 Face muszą powstać dwa wjazdy. Jeden od strony ul. Grundmanna, a drugi od ul. Żelaznej. Pierwszy będzie zlokalizowany kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania z ulicą Chorzowską. Od kilku dni trwają tu roboty drogowe. Jednym z ich elementów jest poszerzenie drogi. Konieczna jest dobudowa nowego, lewego pasa ruchu w kierunku ul. Gliwickiej. Po wschodniej stronie ulicy widać już efekty prac. Dlatego mniej więcej od tygodnia ul. Grundmanna została zwężona o jeden pas i obowiązuje tu ograniczenie prędkości. Ze względu na to, że po zachodniej stronie ma pobiec w przyszłości dwutorowa linia tramwajowa i jest dosyć wąsko, konieczne było rozebranie pasa zieleni pomiędzy jezdniami. Docelowo istniejący prawy skrajny pas jezdni będzie służył do wjazdu na teren kompleksu. To nie koniec drogowych zmian wokół biurowca. W drugim etapie, gdy będzie powstawał wyższy biurowiec, prace zostaną przeniesione na ul. Żelazną. Wjazd do Face 2 Face znajdzie się w miejscu, gdzie obecnie zlokalizowany jest wjazd na budowę. Komunikację w tym miejscu ma zapewnić planowane rondo. Prace na ul. Grundmanna powinny potrwać do końca października.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 14 października, 2019 at 8:12 pm - Reply

    Wspaniale… prawy pas bedzie sluzyc za parking a moze pas zieleni tez. Bo pod kompleksem uda sie wygospodarowac 19 ogolnodostepnych miejsc parkingowych co powinno zadowolic 3% zainteresowanych.

Dodaj komentarz

*
*