Reklama

Wąsko na DK86 w Katowicach. Kolejne zmiany dla kierowców w Giszowcu

Redakcja
Trwa wielomilionowa inwestycja drogowa w Katowicach. Z powodu przebudowy węzła w Giszowcu kierowców czekają kolejne utrudnienia w tym rejonie. Jezdnia na DK86 zostanie jeszcze bardziej zwężona.

Prace nad nowym połączeniem ulic Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty to jedna z dwóch kluczowych inwestycji drogowych w Katowicach. Jej koszt to 247,5 mln zł. Do zakończenia zostało jeszcze dużo czasu. Pierwsze bezkolizyjne połączenia mają zostać oddane do użytku w przyszłym roku. Natomiast cała przebudowa powinna być gotowa w pierwszej połowie 2021 roku. W połowie listopada zmieniona została organizacja ruchu na ul. Kolistej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolejne utrudnienia w Giszowcu. Jedna z ulic zostanie zwężona

Teraz kolejne utrudnienia szykują się na samej ul. Pszczyńskiej, czyli DK86. Wykonawca będzie naprawiał nawierzchnię drogi. – Aby kierowcy jak najmniej odczuli niedogodności, prace naprawcze będą wykonywane w weekend. W dniach 23-24 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na drodze krajowej nr 86 (ul. Pszczyńska) w kierunku od Tychów do Katowic, która będzie polegać na zawężeniu do jednego pasa ruchu jezdni od skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu do wiaduktu nad ul. Kolistą – wyjaśnia Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice.

Roboty drogowe będą prowadzone najpierw na lewym pasie ruchu (w sobotę, 23 listopada), a następnie na prawym (w niedzielę, 24 listopada).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*