Reklama

Trwa nabór wniosków do Inicjatywy Lokalnej

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Do 15 listopada potrwa nabór wniosków do Inicjatywy Lokalnej. To narzędzie, w którym mieszkańcy wnoszą swój wkład w postaci pracy społecznej, a miasto daje pieniądze na różnego rodzaju prace, zakupy rzeczowe lub opłacenie usług.

Od kilku lat charakter Inicjatywy Lokalnej się zmienia. Na początku rzeczywiście była to współpraca mieszkańców z miastem, czego wynikiem były np. renowacja podwórek i skwerów. Ostatnio to już jednak głównie wnioski o różnego rodzaju warsztaty, festyny czy doposażenie szkół, przedszkoli, domów kultury i bibliotek. Z pierwotnej idei wiele nie zostało.

Poza tym, władze miasta wychodzą z założenia, że lepiej wybrać do realizacji więcej projektów, ale każdemu znacznie obciąć finansowanie, niż znacznie mniej, ale bardziej “konkretnych”. To sprawia, że wiele inicjatyw trudno jest zrealizować, bo budżet na ich wykonanie jest za mały. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Inicjatywa lokalna w Katowicach, czyli jak został wypaczony sens szczytnej i potrzebnej idei [KOMENTARZ]

Wnioski w tegorocznej edycji można zgłaszać w formie papierowej lub elektronicznej. Poza szczegółowym opisem zadania, trzeba m.in. wyliczyć jego koszt, wskazać niezbędne zakupy oraz opisać jakie korzyści i komu przyniesie realizacja wniosku.

Jednym z istotnych elementów przy ocenie złożonych wniosków jest opinia rady dzielnicy. Za pozytywną dostaje się 10 pkt. Więcej informacji, w tym wzór wniosku, można znaleźć TUTAJ. Informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 32 2593 118 lub drogą mailową [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*