Reklama

Tak może wyglądać węzeł przesiadkowy na ul. św. Jana

Ł. K.
Urząd miasta ogłosił przetarg na projekt węzła przesiadkowego na ul. św. Jana. Firma, która wygra, będzie musiała brać udział w konsultacjach i nadzorować budowę węzła. Sam projekt będzie kosztował ponad 100 tys. zł.

Wiadomo już jak może wyglądać przebudowana przestrzeń pod wiaduktem. Największa zmiana to dojście do ul. św. Jana podziemnym przejściem bezpośrednio z dworca kolejowego. Będzie to przedłużenie istniejącego korytarza. Przebudowany zostanie w dużej mierze układ drogowy pod wiaduktem, ale przebieg torów tramwajowych nie ulegnie zmianie. Po dwóch stronach torowiska znajdą się przystanki autobusowo-tramwajowe. Droga rowerowa też nieco się zmieni. Będzie biegła tak, jak do tej pory. Jednak zostanie oddzielona od chodnika.

Firma, która wygra przetarg, musi wykonać projekt według przyjętej koncepcji opracowanej przez Pracownię Projektową Alignment. Poza tym będzie brała udział w konsultacjach społecznych z mieszkańcami i rowerzystami. W trakcie realizacji projektanci będą pełnili nadzór autorski nad inwestycją.

Szacowany koszt projektu węzła przesiadkowego na ul. św. Jana i pozostałych zadań to niecałe 135 tys. zł. Wyłoniony wykonawca będzie miał 9 miesięcy na realizację od momentu podpisania umowy z miastem. Oferty do przetargu można składać do 9 stycznia 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*