Reklama

Tak będzie wyglądał hotel Qubus od środka. Trwa inwestycja w Katowicach [WIZUALIZACJE]

Redakcja
Nowy hotel powstaje nad brzegiem Rawy w centrum Katowic. Qubus Hotel niedawno pokazał, jak będzie wyglądał obiekt na zewnątrz. Dzisiaj chwali się wizualizacjami wnętrz. Ich projektanci po inspirację pojechali do Londynu.

Trwa hotelowa inwestycja w ścisłym centrum Katowic. Pod koniec listopada 2019 roku ruszyła budowa Qubus Hotel. Sieć wraca po trzech latach przerwy, kiedy Qubus wyprowadził się z Altusa. Na niewielkiej działce przy ul. Moniuszki powstaje 4-gwiazdkowy obiekt hotelowy, w którym znajdzie się 97 pokoi. Całkowita powierzchnia Qubus hotel nad brzegiem Rawy ma wynieść 5,5 tys. m kw. W środku goście hotelowi znajdą lobby, restaurację z barem na parterze, sale bankietowo-konferencyjne i strefę fitness.

PRZECZYTAJ TEŻ: W ścisłym centrum Katowic powstanie hotel Qubus. Będzie miał zielony taras nad Rawą

Dzisiaj inwestor pochwalił się wizualizacjami wnętrz Qubus Hotel Katowice. Inspiracją dla projektantów były rozwiązania modne kilka dekad temu. – Zanim powstały pierwsze propozycje przestrzeni hotelowych, wybraliśmy się z projektantami do Londynu, gdzie staraliśmy się poznać współczesne trendy panujące w hotelarskich wnętrzach. Ujęło nas m.in. zastosowanie elementów sztuki w przestrzeniach wspólnych i pokojach, rezygnacja z dużej recepcji na rzecz przyjaznego, wygodnego lobby czy restauracji dla gości. Zauważyliśmy też trend „powrotu do przeszłości”, czyli wzornictwa lat 90-tych – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

Gości będzie witało przestronne lobby, które ma prowadzić do restauracji. Zostanie ona podzielona na trzy części – śniadaniową, główną z kawiarnią na 50 osób oraz bar z hokerami. We wszystkich wnętrzach znajdować się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów. Jak mówi Piotr Kalinowski ,założyciel MIXD, czyli pracowni odpowiedzialnej za projekt, detale w Qubus Hotel Katowice przypominają o wyposażeniu polskich domów sprzed 3-4 dekad. – Mamy nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowane z nowoczesnymi wnętrzami. Mamy drewniane boazerie, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania. Mamy kinkiety przypominające te z lat 70. ale są to współcześnie wykonane modele ze szkła strukturalnego. Mamy na ścianach i słupach tynki strukturalne i tzw. „baranki”, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni czterogwiazdkowego hotelu zyskują one zupełnie inny charakter – wymienia Kalinowski. W przestrzeni przeważały będą takie elementy jak lite drewno, ściany ze szkła strukturalnego oraz wełniane wykładziny.

Powstał już testowy pokój, który jest sprawdzany pod kątem wygody, atmosfery oraz jakości rozwiązań. Prace nad nim mają potrwać jeszcze kilka tygodni. Sam hotel ma powstać w ciągu 1,5 roku. Zgodnie z planem koniec prac budowlanych planowany jest na kwiecień 2021 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Ciekawy 22 lutego, 2020 at 9:00 am - Reply

    Bardzo ciekawe i interesujące, szczególnie mieszkańców

Dodaj komentarz

*
*