Reklama

Tajny najemca trzeciego biurowca Skanskiej

G. Ż.
Skanska poinformowała, że dostała pozwolenie na użytkowanie trzeciego biurowca w kompleksie Silesia Business Park. Spółka chwali się, że ma już podpisaną umowę z głównym najemcą, ale nie chce zdradzić o jaką firmę chodzi. Na razie nie ma decyzji o rozpoczęciu budowy czwartego, ostatniego biurowca kompleksu.

W dwóch wynajętych już biurowcach pracuje ponad 3 100 pracowników. Każdy z budynków ma 12 tys. m kw powierzchni najmu. Skanska nie ujawnia kto jest najemcą trzeciego biurowca, ani nawet jaką branżę reprezentuje, kiedy się wprowadzi i jaką powierzchnię wynajmie. – Nie mamy zgody najemcy – mówią przedstawiciele spółki. Dodają, że rozpoczęcie budowy kolejnego budynku zawsze uzależnione było od poziomu komercjalizacji poprzedniego. Można więc wnioskować, że trzecie „tiramisu” w dużej części nie zostało jeszcze wynajęte, bo spółka nie podjęła decyzji o budowie ostatniego biurowca.

Obecnie Skanska jest właścicielem tylko jednego budynku. Dwa pierwsze zostały sprzedane w październiku 2015 roku funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. W tej samej transakcji firma sprzedała też dwa biurowce w Krakowie (Axis i Kapelanka 42).


Tagi:

Komentarze

  1. Reko 14 grudnia, 2016 at 12:29 pm - Reply

    Podmiot prywatny nie utajnia on po prostu nie mówi – bo nie musi. Różnica między prywatnym a publicznym podstawa dziennikarstwa 🙂

Dodaj komentarz

*
*