Reklama

Obrońcy buków pójdą na spacer po lesie w Murckach

Redakcja
Spacer po Lasach Murckowskich. W pierwszy dzień wiosny w całej Polsce odbędą się proekologiczne wydarzenia. W Katowicach aktywiści pokażą uczestnikom zagrożone buki.

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Oprócz tego to również ustanowiony w 2012 przez ONZ Światowy Dzień Lasów. Z tej okazji w całej Polsce odbędzie się około 70 wydarzeń pod patronatem inicjatywy „Wspólny Las”. Będą to głównie spacery. Również w Katowicach będzie można wziąć udział w takim wydarzeniu. Nieprzypadkowo odbędzie się ono w konkretnym miejscu tuż obok Mysłowic. Jest to związane z planami wyrębu ponad 100 starych buków na terenie 2 hektarów Lasów Murckowskich. Organizatorzy chcą pokazać uczestnikom starodrzew, o którego zachowanie walczą i pobliski rezerwat, żeby mogli oni porównać jak las funkcjonuje bez udziału człowieka.

Niedzielny spacer rozpocznie się w Mysłowicach (Wesoła) na parkingu przy zbiorniku „Fala” o godzinie 11.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Mike 22 marca, 2021 at 2:35 pm - Reply

    Tysiące drzew są wycinane co roku w Katowicach, obojętnie kto jest właścicielem gruntu, pretekst zawsze się znajdzie. A potem lamenty, że smog jest.

    • heniek 23 marca, 2021 at 12:41 pm Reply

      Drzewostan katowickich lasów powiększa się każdego roku więc o co chodzi?

Dodaj komentarz

*
*