Reklama

Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim. Utrudnienia dla kierowców i dodatkowa komunikacja

Ł. K.
Dzisiaj wielka impreza na Stadionie Śląskim. W związku z Sylwestrową Mocą Przebojów kierowców czekają utrudnienia. Nie będzie można wjechać na os. Tysiąclecia. Najłatwiej dojechać na stadion komunikacją miejską. 

Dodatkowe patrole policji w okolicach Parku Śląskiego i zamknięte drogi. Dzisiaj wprowadzona zostanie tymczasowa organizaca ruchu. Jak w przypadku każdej większej imprezy na Stadionie Śląskim, tym razem również zablokowane zostaną wjazdy na os. Tysiąclecia. Posterunki straży miejskiej i policji będą ustawione na wszystkich skrzyżowaniach ul. Chorzowskiej, z których można skręcić na teren osiedla. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian. – Na Osiedle 1000-lecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji – podkreśla Maciej Stachura. Dodatkowo na odcinku ul. Chorzowskiej, od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania i postoju.  Tak samo będzie na ul. Brackiej od wyjazdu z DTŚ-ki do ul. Chorzowskiej. Parkowanie w tych miejscach może się skończyć odholowaniem pojazdu. Zmiany będą obowiązywały od godz. 17 do godz. 1 w nocy, 1 stycznia. 

Dla tych, którzy wbierają się na imprezę na Stadionie Śląskim, KZK GOP wprowadza dodatkową linię. Linia tramwajowa nr 0 będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. Na liniach tramwajowych nr: 6, 9 i 11 zwiększona zostanie liczba kursów. Dodatkowo linie nr: 15, 17, 19 i 20 będą woziły pasażerów na wydłużonych trasach. W przypadku autobusów dodatkowe kursy będą realizowały linie  nr: 12, 37, 40, 632, 674, 689, 820, 830, 297N, 672N, 905N, 906N. W związku z zamknięciem os. Tysiąclecia linie nr: 7, 23, 109, 673, 674 będą korzystały z objazdu. Więcej informacji na temat komunikacji miejskiej na czas Sylwestrowej Mocy Przebojów TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dodatkowe pociągi na Sylwestra na Stadionie Śląskim


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*