Reklama

Sylwester z Katowic z rekordową oglądalnością

Grzegorz Żądło
Jak podaje Polsat, organizowana przez tę telewizję i miasto Katowice „Sylwestrowa Moc Przebojów” sprzed Spodka była najchętniej oglądanym programem w ostatnią noc 2015 roku. Transmisję śledziło około 4,5 miliona widzów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła sylwestrowa impreza TVP2 z Wrocławia, a trzecie TVN z Krakowa.

Polsat opublikował wyniki oglądalności zarówno swojego programu, jak i konkurencji. Przedstawiciele innych stacji, nie pokazali na razie żadnych danych. Nie skomentowali też informacji Polsatu.

Jak podaje Polsat, noworoczne życzenia podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015 oglądało 4,5 miliona widzów, czyli co trzeci Polak, który miał w tym czasie włączony telewizor. Impreza sprzed Spodka pokazywana była na czterech antenach Polsatu. Oprócz głównej, również na Polsat 2, Polsat News i Polsat News 2. Przez cały czas transmisji Sylwestrową Moc Przebojów oglądało średnio 25,8 % wszystkich widzów w grupie 4+ (czyli powyżej 4-go roku życia) oraz 27,5 % widzów w grupie 16-49 (tzw. komercyjnej, od której zależą wpływy reklamowe).

Na samym Polsacie było to odpowiednio 23 % (4+) i 24,9 % (16-49). Największą widownię – 5 mln – zgromadził tuż przed północą występ Boney M.

Grafika Facebook

Dla porównania, w czasie imprezy transmitowanej przez Polsat, TVP2 wybrało 16,6% (4+) i 17,8% (16-49)widzów, a TVN 7,7% (4+) i 7,9% (16-49).

Relację i zdjęcia z „Sylwestrowej Mocy Przebojów” można przeczytać i obejrzeć tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*