Reklama

Kolejka chętnych po bilety na koncert w NOSPR

Grzegorz Żądło
Na długo przed otwarciem kas, przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia ustawiła się długa kolejka chętnych na bezpłatne wejściówki na “Koncert karnawałowy dla miasta Katowice”.

W niedzielę o godz. 18 w wielkiej sali koncertowej wystąpią NOSPR, Iwona Socha (sopran) i Adam Sobierajski (tenor). W programie znalazły się utwory Johanna Straussa I i II, Emmericha Kalmana, Johannesa Brahmsa i Giuseppe Verdiego.

„Koncert dla Miasta Katowice” to jeden z czterech koncertów, które miasto może zorganizować w siedzibie NOSPR w ciągu roku, w związku z tym, że finansuje funkcjonowanie obiektu. Część  z puli biletów została rozdysponowana w formie zaproszeń dla osób ze świata nauki, kultury, biznesu i polityki.

Kolejka przed NOSPR
Zdjęcia: Adam Sierak

Bezpłatne wejściówki można odbierać od 2 lutego od godz. 10. Jedna osoba może dostać maksymalnie dwa bilety.


Tagi:

Komentarze

  1. Nożart 2 lutego, 2016 at 5:18 pm - Reply

    Następnym razem niech organizator zrobi dla vipów imprezę zamkniętą, a przestanie oszukiwać ludzi, pozorując, że kultura jest dostępna dla wszystkich. Sprzedaż internetowa na ten koncert została zablokowana więc tłum pognał stać w kolejce, deszcz na głowę kapie, a oni stoją pełni nadziei. Garść biletów została rzucona jak ten ochłap dla psa. Nawet sam program dostosowano pod vipowskie ucho, Strauss, Verdi… a na co dzień dla przeciętnego słuchacza muzyka współczesna, ociekająca dysonansem, żeby kowalskiemu za wesoło nie było. Co ciekawszy koncert, to bilety znikają gdzieś bokami. Miłego, karnawałowego odbioru.

    • Grzegorz Żądło 2 lutego, 2016 at 5:40 pm Reply

      Biletów nie można było kupić, bo były za darmo. Nie było sprzedaży internetowej (nie było sprzedaży w ogóle), tylko odbiór osobisty w kasie. To tak, dla uporządkowania faktów.

Dodaj komentarz

*
*