Reklama

Świąteczna iluminacja w Katowicach. Prezydent zaświecił lampki na choince

Łukasz Kądziołka
Premiera świątecznych iluminacji na Rynku. Dzisiaj uruchomione zostało oświetlenie na choince stojącej na Rynku. Prezydent odpalił je wspólnie z harcerzami.

W Katowicach jarmark świąteczny rozpoczął się 3 tygodnie temu. Jednak dopiero dzisiaj można zobaczyć wszystkie dekoracje przygotowane przez miasto. Jak co roku przedświąteczny okres przygotowań zainaugurował na Rynku prezydent Katowic. – Dzisiaj po naszym wspólnym z dzieciakami, harcerzami odpaleniu choinki będziemy mieli rozświetlone świątecznie Katowice i wejdziemy w ten piękny czas oczekiwania do Bożego Narodzenia – mówił Marcin Krupa. Następnie razem z dziećmi nacisnął przycisk, który uruchomił lampki na świątecznej choince. Tym razem jest to 12-metrowy świerk, który do Katowic przyjechał z Orzesza. Dzieci dostały cukierki i inne słodkości, a harcerze zaśpiewali „Światło z Betlejem”.

Na budynku urzędu miasta przy Rynku 13 pojawiła się też projekcja z płatkami śniegu. Jarmark na katowickim Rynku potrwa do 23 grudnia. Później zostanie jedynie lodowisko. Nowością w tym roku jest diabelski młyn, o którym pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 2 grudnia, 2021 at 10:32 pm - Reply

    Co robi Krupa i jego zuchy z UM w sprawie ruiny braci Likusow, która nadal straszy przy ul Dworcowej !!
    Red. Żądło twierdzi że prace się toczą… 😉
    Przecież oni kpią z UMK w żywe oczy !!

Dodaj komentarz

*
*