Reklama

Święta bez jarmarku na Rynku. Katowice udostępniają bazę przedsiębiorców

Ł. K.
Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim Rynku odwołany. Nadchodzące święta w mieście nie będą obchodzone tak jak zwykle. Zabraknie głównych atrakcji, a zamiast tego uruchomiono bazę przedsiębiorców.

Zgodnie z planem to dzisiaj, 20 listopada, miał rozpocząć się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jednak już teraz wiadomo, że te święta w mieście będą inne niż w poprzednich latach. Z powodu trwającej epidemii podjęto decyzję o odwołaniu jarmarku. Organizator imprezy, Jarmarki Śląskie, poinformował najpierw o przełożeniu wydarzenia. Wczoraj potwierdził to, czego można było się spodziewać.

https://www.facebook.com/JarmarkiSlaskie/posts/3448370925247369?__cft__[0]=AZVpGxppdCfXk4pTpMZYRPxLxgqaZRMvkAteHNFnJOiWM4PkZItilm1OlotdRY8o24EWtRFdEOjuZU0zEys_VURKyqNnn2tPFP_XqsAR_T3aOgqP9rCJTJeND9UfLcGxS7usGWrLw1E5zIwrp9L0vgyI&__tn__=%2CO%2CP-R

Na Rynku stoi już od tygodnia choinka, która na początku grudnia zostanie przyozdobiona. Miasto zapowiada, że zadba o świąteczną atmosferę, ale Boże Narodzenie będzie w tym roku mniej widowiskowe. – Z uwagi na sytuację epidemiczną oczywiście organizacja znanej nam dotychczas formuły Jarmarku Bożonarodzeniowego jest niemożliwa. Obecnie trwają analizy, czy w mniejszej skali uda się zorganizować choć część aktywności, jednak na pewno chcemy, by w miarę dostępnego budżetu atmosfera świąteczna była obecna w mieście – mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice.

Jako alternatywę dla galerii handlowych, Katowice chcą wypromować lokalnych przedsiębiorców. Dzisiaj udostępniona została lista działających w mieście firm ze świąteczną ofertą, czyli Świąteczna Baza Przedsiębiorców. Na liście znalazło się na razie 20 podmiotów. To mniej i bardziej znane marki, które działają w Katowicach. Wśród nich można znaleźć propozycje na prezent, jedzenie na wigilijny stół i dekoracje do domu. Pełna baza jest dostępna TUTAJ i będzie na bieżąco aktualizowana.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*