Reklama

Student z Polski wyrzeźbił popiersie Eminema

Grzegorz Żądło
Napisali już o nim w całej Europie, USA, Rosji, a nawet w Chinach. A to może być dopiero początek. Aleksander Walijewski, student grafiki projektowej i reklamy, wyrzeźbił popiersie Eminema. Najsłynniejszy raper na świecie film pokazujący produkcję dzieła umieścił na swojej stronie internetowej.

Fanem Eminema Aleksander Walijewski jest od dawna. Zastanawiał się w jaki sposób mógłby docenić swojego muzycznego idola. W końcu wymyślił, że zrobi to, co umie robić najlepiej. – Przez rok pracowałem nad tym popiersiem weekendami, kiedy przyjeżdżałem do domu rodzinnego – mówi 23-letnie Olek. Trzeba od razu dodać, że jego rodzice są właśnie rzeźbiarzami.

On sam studiuje na drugim roku grafiki projektowej i reklamy w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rzeźba to jego hobby. – Chciałem uchwycić Eminema w bardzo dynamicznej pozie. Oglądałem więc zdjęcia z jego koncertów. Myślę, że stworzyłem taki wyraz twarzy, który dobrze oddaje emocje towarzyszące raperowi podczas występów – wyjaśnia Olek.

Kiedy rzeźba była gotowa, zrobił krótki film o tym jak powstawała. Umieścił go na kanale Youtube. Wkleił też link na kilku forach, na których udzielają się fani Eminema. Na odzew nie musiał długo czekać. W kolejnym dniu Paul Rosenberg, manager artysty, poinformował na jednym z portali społecznościowych, że wklei link na stronę Eminema na Tumblr (platforma mikroblogowa podobna do Twittera). Tak też zrobił. Potem odezwały się media. Najpierw z Detroit, czyli rodzinnego miasta Eminema, a następnie z innych części USA i ze świata.

Spełniło się moje marzenie, bo wiem, że Eminem dowiedział się o moim „prezencie”. Czy chciałbym mu wysłać popiersie? Jeśli miałbym pewność, że na pewno trafi bezpośrednio do niego, to tak. Na razie takiej pewności nie mam – kończy Olek Walijewski.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*