Reklama

Studenci grają w gry. Uniwersytet Śląski ma swoją sekcję e-sportową

Ł. K.
Każdy może przyjść i nauczyć się grać w gry na zajęciach nowo otwartej sekcji e-sportowej. To jeden z nielicznych (a może nawet jedyny) klub e-sportowy działający w ramach uczelni wyższej. Na Uniwersytecie Śląskim sekcja dopiero się rozkręca, ale plany są ambitne.

E-sport to nie tylko wielkie wydarzenia, jak zakończony niedawno turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Powoli e-sportem w Polsce zaczynają interesować się szkoły i uczelnie. W Katowicach również powstała tego typu inicjatywa. Jak mówi jeden z jej pomysłodawców, to jeden z nielicznych – jeśli nie jedyny – taki klub w Polsce. Uniwersytet Śląski chętnie zgodził się na udostępnienie sali i komputerów. – Sami byliśmy ciekawi czy to wypali, bo nie jesteśmy grupą profesjonalistów – mówi Maciej Szostak, student UŚ. Na pomysł wpadł razem z dwójka kolegów. Sam grał wcześniej “półprofesjonalnie” w League of Legends. Podczas zajęć chcą przekazać swoją wiedzę, a wszystko robią w ramach wolontariatu. Chodzi o to, żeby przyciągnąć graczy, którzy studiują na UŚ. – Organizując takie spotkania, chcemy stworzyć małą społeczność na naszej uczelni – mówi Maciej. Na razie, od początku marca, odbyło się kilka treningów. Jednak to dopiero początek działalności sekcji, a plany są ambitne.

W przyszłości mogą powstać reprezentacje uczelni w akademickich ligach e-sportowych, których coraz więcej powstaje w Polsce. Pomysłodawcy chcą zorganizować też e-sportową konferencję. Zwłaszcza, że temat e-sportu pojawia się już w pracach na takich kierunkach jak psychologia. Sekcja chce nawiązać współpracę z katowickim eSports Association (stowarzyszenie zajmuje się propagowaniem e-sportu) czy znaną psycholog e-sportową Urszulą Klimczak. To pierwszy semestr sekcji e-sportowej w ramach Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego. Jak zapewnia Maciej Szostak, do końca roku akademickiego uczestnicy będą grali na poziomie podobnym do jego i jego kolegów. Dlatego sekcja chętnie przyjmie trenerów i bardziej doświadczonych graczy. Aktualnie sekcja skupia kilkadziesiąt osób studiujących na różnych kierunkach na UŚ. W tym tygodniu ruszają kolejne spotkania, tym razem z popularnym Counter Strike: Global Offensive. Pierwszy trening odbędzie się w czwartek, 29 marca, na Wydziale Nauk Społecznych. Początek spotkania o godzinie 16.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*