Reklama

Strefa kultury 10 lat temu [WIDEO]

Redakcja
Katowiczanie szybko przyzwyczaili się do strefy kultury i budynków, które w niej powstały: Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, nowego Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tymczasem te wszystkie obiekty istnieją dopiero od kilku lat.

Najwcześniej, bo w październiku 2014 roku, został otwarty NOSPR. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec 2010 roku. Kilka miesięcy później ruszyła budowa Muzeum Śląskiego, które ostatecznie zostało otwarte 26 czerwca 2015 roku. Dosłownie chwilę wcześniej do użytku zostało oddane Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Pierwsza łopata na budowie MCK została wbita w 2011 roku.

Wszystkie te obiekty powstały na terenie po byłej kopalni „Katowice”. Na krótkim filmie, który publikujemy, widać ten obszar jeszcze przed rozpoczęciem prac. Na jednym ze zdjęć jest też wyburzony budynek Urzędu Stanu Cywilnego przy al. Korfantego. Znawcy Katowic zauważą też z pewnością inne zmiany, które dokonały się w przestrzeni miasta od czasu powstania pokazanych przez nas zdjęć. Są nowe biurowce, a niektóre budynki zostały wyremontowane. Warto dodać, że ujęcia były kręcone z nieistniejącego już wieżowca DOKP.

Niespełna 10 lat, a jakby zupełnie inne miasto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*