Reklama

Straż miejska bierze się za kierowców na Tysiącleciu

Grzegorz Żądło
Parkują na trawnikach, chodnikach i osiedlowych drogach. Wszędzie tam, gdzie nie powinni. Dlatego coraz częściej znajdują na kole blokadę albo naklejkę na szybie. Na prośbę Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast”, katowicka straż miejska interweniuje na os. Tysiąclecia.

Problem z parkowaniem na os. Tysiąclecia z roku na rok robi się coraz bardziej poważny. Przybywa budynków i mieszkańców, dla których brakuje miejsc parkingowych. Na dodatek, często na osiedle przyjeżdżają goście Parku Ślaskiego, którzy nie chcą płacić za parking w parku. Codziennie dziesiątki samochodów, najczęściej z rejestracjami spoza Katowic, zastawiają osiedlowe drogi, zajmują całe chodniki i rozjeżdżają zieleńce i trawniki. O zwiększenie częstotliwości patroli strażników poprosiła spółdzielnia. – Sytuacja z parkowaniem jest coraz gorsza. Musimy reagować, kiedy ktoś niszczy nasze mienie i utrudnia życie mieszkańcom naszych zasobów – mówi Michał Marcinkowski, prezes SM „Piast”.

Piotr Piętak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Katowicach przyznaje, że strażnicy regularnie kontrolują os. Tysiąclecia. Przekonuje jednak, że nie można mówić o jakiejś specjalnej akcji. – Jeśli porównamy statystyki z grudnia i np. z października, to liczba interwencji związanych z nielegalnym parkowaniem jest podobna. Rzeczywiście, spółdzielnia zwracała uwagę na problem i staramy się reagować na te zgłoszenia – mówi Piętak.


Tagi:

Komentarze

 1. Hanka 18 lipca, 2017 at 10:22 pm - Reply

  SM PIAST stawia szlabany utrudniające dostęp innym mieszkańcom osiedla (wspólnoty, developer, SM „Wspólna Praca” itp.) do obiektów publicznych: poczty, biblioteki, fryzjerów, przedszkola itp. Szlabany kosztuję, ale miejsc do parkowania nie przybyło ani jedno.

 2. Mieszkaniec 9 stycznia, 2017 at 11:18 am - Reply

  „Musimy reagować, kiedy ktoś niszczy nasze mienie i utrudnia życie mieszkańcom naszych zasobów” – brak parkingów to jest utrudnienie, dlatego my mieszkańcy musimy reagować i gdzieś parkować…

 3. Jacek 9 stycznia, 2017 at 9:03 am - Reply

  Jak dla mnie, na Tysiącleciu parkuje się podobnie jak na każdym innym większym osiedlu w Polsce, wieczorami jest problem żeby zaparkować… Jeśli ktoś chce mieć zawsze miejsce przed drzwiami, musi zbudować sobie domek. Co do tych samochodów co to rzekomo parkują na osiedlu, a nie są stąd, to że ktoś ma rejestracje spoza Katowic nie oznacza że nie jest mieszkańcem Tysiąclecia albo jego gościem.

  Nikt nie przyjeżdża z Chorzowa czy Dębu żeby sobie zostawić auto na Tysiącleciu! Na osiedlu trzeba zbudować parkingi i tyle…

Dodaj komentarz

*
*