Reklama

Spodek przecieka. Konieczny jest remont

Grzegorz Żądło
Na ostatniej sesji radni przegłosowali zmiany w budżecie miasta. Jedną z nich jest zwiększenie puli przeznaczonej na remont Spodka. Wszystko dlatego, że dach hali przecieka, a ponadto najprawdopodobniej potrzebny będzie remont zewnętrznych schodów i tarasów.

Mimo że Spodkiem i MCK zarządza prywatna firma – PTWP Event Center, to wszystkie większe remonty są po stronie miasta. Tak wynika z umowy koncesji, którą Katowice zawarły z zarządcą. Dlatego miasto regularnie musi wykładać pieniądze na kolejne prace. Tym razem chodzi głównie o dach.

W ostatnim czasie zarządca zgłosił miastu, że kopuła Spodka jest nieszczelna i przecieka. Na zlecenie urzędu miasta największe przecieki zostały już zabezpieczone, a kopuła została tymczasowo uszczelniona. Obecnie Katowickie Inwestycje wykonują prace pod nazwą „Przebudowa konstrukcji elementów pokrycia dachu w zakresie progów wodnych oraz koryta zbierającego na przewyższeniu konstrukcji dachu”. To jednak nie koniec.

Miasto planuje zlecić wykonanie ekspertyzy technicznej stanu konstrukcji schodów zewnętrznych i tarasów Spodka. Dopiero po jej wykonaniu okaże się czy i jakie prace trzeba na nich wykonać.

Na wszystkie zaplanowane remonty w budżecie miasta zabezpieczonych zostało ponad 6 mln zł. Na razie jednak trudno oszacować ile pieniędzy pochłoną zaplanowane prace.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 2 maja, 2022 at 9:51 am - Reply

    Schody, a czy schody nie grożą już zawaleniem?
    A czy agregat lodowiska już wymieniono?
    Ekrany podwieszane pod sufitem miast już też wymieniło? A WC już wyremontowane?
    To zakrawa na absurd bo zarządca czyli prywatną społeczna która czerpie całą kasę z działalności nonstop zgłasza jakieś “pilne naprawy”. Przy czy okazuje się że zupełnie bezzasadnie. Co roku miasto płaci grube miliony na naprawy, czekać jeszcze by miasto przysłowiowe kostki do toalety kupowało.

Dodaj komentarz

*
*