Reklama

Spodek i MCK otwarte dla mieszkańców

K. G.
Będą zajęcia sportowe, taneczne, koncerty, kino i strefa odpoczynku. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe latem otwierają się dla mieszkańców.

Poniedziałki upłyną pod znakiem koszykówki. Zajęcia dla różnych grup wiekowych poprowadzi profesjonalny trener, co tydzień, między 10 a 13. Koszt jednorazowego udziału to 5 zł. Wszyscy chętni powinni się zgłaszać mailowo na adres: [email protected].

We wtorki i w czwartki, w mini skateparku, odbywać się będą zajęcia z jazdy na rolkach. W sali wielofunkcyjnej MCK stanie sprzęt przeznaczony do nauki podstaw jazdy na desce, rolkach, BMX oraz hulajnodze. Po sali można jeździć bezpłatnie, a za udział w zajęciach trzeba zapłacić 10 zł. Zainteresowani lekcjami powinni wysłać maila na adres: [email protected]. Zajęcia odbywać się będą w godz. 11-14.

Tenis stołowy i badminton to atrakcje na środy (godz. 10-13). W sali gimnastycznej przy Spodku stanie 5 stołów do tenisa stołowego oraz 4 boiska do badmintona. Koszt udziału w zajęciach to 5 zł. Udział w treningu trzeba zgłosić pisząc na adres: [email protected].

Czwartki to kino letnie, czyli gratka dla miłośników dobrego filmu. Od 7 lipca do 25 sierpnia zobaczymy kolejno: “Nietykalnych”, “Sugar Mana”, “Casino Royale”, “Grand Budapest Hotel”, “Księgę życia”, “Amy”, “Obcego: Decydujące starcie” oraz “Teorię wszystkiego”. Przed wejściem do MCK od strony Spodka stanie wielki ekran i 200 leżaków, będą też strefa gastro, strefa dla najmłodszych i konkursy z nagrodami. Start po zmroku, ok. godz. 21. Wstęp wolny. W przypadku niepogody impreza zostanie przeniesiona do holu dolnego MCK.

Piątkową scenę muzyczną zainauguruje katowicki zespół Pedro y Mari, grający muzykę latynoską i jazzową. Koncert odbędzie się 1 lipca o godz. 19. Po nich, usłyszymy sety didżejskie. Co piątek koncerty odbywać się będą w dolnym holu MCK, zawsze między 19 a 23. Będą leżaki, strefa gastro i strefa chillout. Zespoły, które wystąpią na scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym rekomendowała Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Część z nich to finaliści konkursu „Dzielnica Brzmi Dobrze” skierowanego do lokalnych amatorskich grup muzycznych.

A w sobotnie przedpołudnia (godz. 10-13) dzieci wezmą udział w zajęciach tanecznych skierowanych do różnych grup wiekowych. Udział jest bezpłatny. Rodzice poczekają na leżakach w strefie gastronomicznej.

Zwiedzanie zakamarków Spodka i MCK będzie możliwe w każdą niedzielę (poza 17 i 24 lipca) w dwóch turach: o 11 i o 15. Trzeba sobie zarezerwować 1,5 h. Udział jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszego potwierdzenia mailowego: [email protected].

Lato w Spodku i MCK potrwa od 1 lipca do 14 sierpnia. Przez całe wakacje otwarte jest także bistro Tarasy Spodka, w którym można obejrzeć mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej, a w sierpniu również Igrzyska Olimpijskie w Brazylii.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*