Reklama

Snowboard – na co zwrócić uwagę w wyborze deski?

Snowboard czy narty – zastanawia się większość osób chcących aktywnie spędzić ferie zimowe. Choć szusowanie na desce jest sportem młodszym od narciarstwa, przybywa jego miłośników. Postawienie pierwszych kroków na desce wymaga odpowiedniego przygotowania i zadbania o odpowiedni sprzęt. Jaką deskę wybrać, by czerpać maksimum frajdy z szusowania po stokach w każdych warunkach?

Kilka słów o snowboardzie

Dyscyplina powstała w 1960, kiedy to stworzono pierwszą deskę snowboardową, inspirowaną sportami takimi jak surfing, czy jazda na deskorolce. W snowboardzie wyróżnia się wiele różnorodnych technik, wśród których wyszczególnia się trzy typy ślizgów. Najwolniejszy z nich i zarazem najbardziej znany to tłoczony rodzaj ślizgu, inne nieco mniej popularne to ślizg elektra oraz ślizg spiekany.

Jak dobrać deskę snowboardową dla początkujących?

Wykorzystywanie w pełni możliwości jakie oferuje snowboard wymaga posiadana dobrego sprzętu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i umiejętności.

W wyborze deski warto zwrócić uwagę na:

· jej szerokość

· długość deski snowboardowej

· kształt deski

· profil deski

· flex, czyli twardość deski

· jak deska reaguje na wstrząsy

· środek ciężkości

Dobór deski snowboardowej, zwłaszcza dla osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie to nie lada wyzwanie. Początkujący snowboardziści powinni zdecydować się na deskę nieco krótszą, która ułatwi lepsze panowanie nad sprzętem. Łatwiejsze do stawiania pierwszych szusów na stokach będą miękkie deski snowboardowe, które wybaczają więcej pomyłek i niedoskonały styl jazdy. Jazda na desce o miękkim flexie pozwoli osiągnąć szybsze postępy w nauce i zaoszczędzić wielu upadków. Twarde deski wymagają większych umiejętności manewrowania i dobrej techniki.

Najbardziej uniwersalne deski na każdą jazdę to All mountain – można na nich zjeżdżać ze stoków, poruszać się w głębokim puchu, czy dokonywać skoków. Równie popularne są deski przeznaczone do jazdy po świeżym puchu, noszą nazwę directional. Ich kształt umożliwia poruszanie się wyłącznie w jedną stronę, na jedną nogę. Ciężar ciała przeniesiony jak na tył deski.

Szeroki wybór desek snowboardowych różnych producentów znajdziecie Państwo pod adresem https://snowsport.pl/deski_snowboardowe-k421.html. Nasz sklep internetowy oferuje deski zapewniające najwyższy komfort jazdy.

U nas każdy znajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie.

Jaka deska będzie odpowiednia dla osób zaawansowanych?

Kiedy już początkowy etap nauki jest za nami i nabyliśmy odpowiednich umiejętności, deskę snowboardową należy dobrać do stylu jazdy, jaki preferujmy. Dynamiczne zjazdy doświadczonych riderów ułatwi deska dłuższa oraz twardsza. Tego typu osprzętowanie wymaga jednak dobrej techniki jazdy i większych umiejętności. Twardsza deska umożliwi również szybszą jazdę. Warto także wspomnieć o tym, że wykorzystanie pełnego potencjału desek o twardym flexie możliwe będzie jedynie na dobrze przygotowanym stoku.

SnowSport znajdziesz to czego szukasz i wyposażysz się w kompleksowy sprzęt snowboardowy.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*