Reklama

Smartfon przez internet, czy w sklepie stacjonarnym – co się bardziej opłaca?

W ostatnim czasie zakupy przez internet stały się codziennością, jednak wciąż niektórzy wolą przyjrzeć się towarom na żywo. Zarówno zakupy online, jak i stacjonarne mają swoje wady i zalety. Sprawdź, jaka strategia jest lepsza w przypadku smartfonów!

Zakupy przez internet stały się nie tylko powszechne, ale także o wiele bezpieczniejsze, niż jeszcze kilka lat temu. Wiele sklepów wdraża różne metody ochrony klientów oraz udogodnienia, które ułatwiają takie zakupy. W sprzedaży online dostępny jest też szerszy asortyment np. telefon 5G w Neonet. Kiedy najbardziej opłaca się kupić telefon w ten sposób?

Najlepsze promocje

Nie da się ukryć, że najkorzystniejsze promocje można znaleźć w ofercie internetowej. Np. popularny smartfon Samsung Galaxy S20FE 5G 256GB Zielony można obecnie kupić za ułamek ceny. Ten model jest chwalony za swoją funkcjonalność, długi czas pracy oraz wysoką jakość zdjęć i filmów, dlatego zakup w promocyjnej cenie szczególnie mocno się opłaca. Duże sieci handlowe zachęcają różnymi promocjami,  a niektóre z nich dostępne są jedynie dla klientów online.

Samsung Galaxy S20 – smartfon dla najbardziej wymagających. Przeczytaj dlaczego.

Szeroki asortyment

Oferta internetowa jest zwykle o wiele bogatsza niż ta dostępna nawet w największych sklepach stacjonarnych. Dlatego, jeśli szukasz modelu, który nie jest już łatwo dostępny, to o wiele szybciej znajdziesz go w sprzedaży internetowej.

Łatwo porównasz różne modele

Oglądając telefony w sklepie stacjonarnym, trudno jest dokonać właściwego wyboru – dostępnych jest mniej modeli, nie wszystkie parametry są też ujęte na etykiecie. Smartfon to zakup, który trzeba przemyśleć i lepiej nie kierować się chwilowym impulsem. Zakupy przez internet pozwalają porównać wiele dostępnych modeli telefonów i wybrać ten, który posiada najlepsze parametry i najbardziej pożądane funkcje, jak np. dobry aparat, pojemna bateria czy możliwość umieszczenia w urządzeniu drugiej karty SIM.

Szybka dostawa

Minusem zakupów przez internet może być fakt, że na zamówiony towar zwykle trzeba nieco poczekać – najczęściej jest to 1-2 dni, jednak ten okres może się wydłużyć. Kupując towar w sklepie stacjonarnym, dostajesz go najczęściej od ręki i od razu możesz się nim cieszyć. Jednak w ostatnim czasie warunki dostawy przedmiotów zakupionych przez internet uległy znacznej poprawie. Zamówiony telefon możesz wygodnie odebrać w wybranym punkcie, często nawet w tym samym dniu, w którym zostało złożone zamówienie.

Jakie zalety mają zakupy stacjonarne?

Głównym atutem kupowania telefonu w sklepie stacjonarnym jest możliwość dokładnego przyjrzenia się danemu modelowi. Dzięki ekspozycji możesz sprawdzić, jak działa dany telefon i szybko przekonać się, czy ma wszystkie interesujące cię funkcje. W ten sposób możesz także dokładnie sprawdzić rozmiary telefonu i jego wagę – te informacje zwykle możesz też znaleźć w internecie, jednak niektórzy wolą sami ocenić, jak urządzenie leży w dłoni.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*