Reklama

Ślub w redakcji Katowice24.info! Redaktor Kądziołka już nie jest kawalerem

Zdjęcie: Paweł Jędrusik.

Grzegorz Żądło
Rok 2021 zapisze się w historii Katowic dwoma znaczącymi wydarzeniami: 50-leciem Spodka i ślubem Katarzyny Głowackiej i Łukasza Kądziołki. Połączyła ich nasza redakcja i pasja do biegania. W redakcji się poznali, ale dopiero wspólne marszobiegi zbliżyły ich do siebie 😉 Do dzisiaj trudno się z nimi umówić, bo a to zdobywają koronę gór polskich, a to jadą w podróż pociągiem na Podlasie, a to w kinie (studyjnym) leci jakiś duński film festiwalowy. Dla obojga Katowice stały się drugim domem, bo Kasia pochodzi z Sosnowca, a Łukasz z Gliwic.

Łukasz jest dziennikarzem Katowice24.info od pięciu lat i to właśnie tutaj zaczął swoją przygodę z dziennikarstwem. Kasia przez kilka miesięcy pomagała rozkręcać portal, a potem przeszła do Silesion.pl. Z kolei wcześniej pracowała m.in w „Echu Miasta”, które następnie zostało przekształcone w „Nasze Miasto”. Dziś już nie zajmuje się zdobywaniem informacji, ale ich udzielaniem. Pracuje w biurze prasowym dużej kolejowej spółki.

Kiedy Kasia była jeszcze w portalu Katowice24.info, Łukasz u nas zaczynał.  Poznali się w redakcji, ale nie od razu rozpoczęli wspólne marszobiegi 🙂 Choć to właśnie bieganie było pretekstem do zadzierzgnięcia bliższej znajomości. A potem już poszło i pobiegło. Na wystawy, wernisaże, koncerty, ale też w góry, nad morze i jeziora. Teraz absolutny hit – dzięki Łukaszowi (a może dla niego, kto ich tam wie;), Kasia nauczyła się jeździć na rowerze. Teraz odkrywają kolejne zakamarki Katowic, metropolii i innych polskich miast właśnie na dwóch kółkach. Jeśli oczywiście akurat nie jadą pociągiem, co też bardzo lubią. Podobnie zresztą jak dobre książki, które zawsze można od nich pożyczyć.

Tak sobie jeździli na tych rowerach i pociągami, chodzili na te wszystkie wyprawy, aż w piątek 3 września 2021 roku, po trzech latach związku, dotarli do Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach. Tu w towarzystwie najbliższej rodziny i znajomych wzięli siebie nawzajem za żonę i męża.

Życzymy im, żeby ślub okazał się dla nich początkiem najlepszego życiowego marszobiegu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*