Reklama

Katowice24.info-nowa jakość w śląskich mediach

Grzegorz Żądło
Co można zrobić w sytuacji, kiedy w żadnym serwisie nie ma ciekawych i dobrze podanych informacji z miasta i regionu? Kiedy jedni przekonują: Nie uwierzycie!, inni krzyczą: Szok i niedowierzanie!, a jeszcze inni zapewniają: Tego jeszcze nie było? Można narzekać i nic nie robić. Można też stworzyć własne media. Tak właśnie było z portalem Katowice24.info.

Dwa lata temu postanowiłem, że sam muszę sobie stworzyć miejsce do publikowania rzetelnych, ciekawych i sprawdzonych informacji o Katowicach i regionie. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na takie treści jest duże. Podjąłem więc decyzję o przekształceniu dziennikarskiego bloga w serwis z prawdziwego zdarzenia. Kosztowało to bardzo wiele pracy. Pomogło mi kilkanaście osób. Większość bezinteresownie. Efekt możecie zobaczyć dzisiaj po raz pierwszy. Mimo, że testy trwały ponad dwa miesiące, może się zdarzyć, że coś nie zadziała, coś się nie wyświetli albo zniknie. Czytajnie, testujcie i piszcie. Postaramy się poprawić usterki, jeśli takie jeszcze na stronie są.

Jak się poruszać po stronie Katowice24.info?

Staraliśmy się, żeby strona była jak najbardziej przejrzysta i czytelna. Kategorie są wyraźnie od siebie oddzielone. Jest też dużo „światła”. To powoduje, że łatwiej można wychwycić, nawet szybkim spojrzeniem, interesujący tytuł, zdjęcie czy materiał wideo.

Na samej górze umieściliśmy dane kontaktowe. Jest więc [email protected], który służy do przesyłania nam informacji, zdjęć czy filmów o różnych zdarzeniach losowych, które dzieją się tu i teraz. Obok, w zakładce o nas, można poczytać kim jesteśmy i jakie wartości nam przyświecają. Jest też ikonka dla potencjalnych reklamodawców oraz zakładka „kontakt” z adresami mailowymi do poszczególnych działów. W prawym górnym rogu strony głównej można znaleźć ikonki naszych kanałów i profili w mediach społecznościowych.

Poniżej znajduje się logo portalu. Wystarczy w nie kliknąć i z każdej podstrony można wrócić na stronę główną. W menu głównym znajdują się prawie wszystkie kategorie. Zaczynamy od „informacji”, w których wydzieliliśmy wydarzenia, inwestycje, sport oraz kraj i świat. Dalej jest biznes, kultura, opinie, wywiady i styl życia. Ostatnią kategorią w menu głównym są „dzielnice”. W tym miejscu każdy może znaleźć informacje o interesującej go części Katowic. Są tu również teksty, które dotyczą całego miasta, czyli wszystkich dzielnic.

Pod menu znajduje się pasek wydarzeń „ważne”. Będziemy tam zamieszczać komunikaty tekstowe o istotnych w danej chwili wydarzeniach oraz linki do ciekawych tekstów.

Wreszcie docieramy do najważniejszej części strony głównej. To właśnie ten fragment serwisu wyświetli się w całości lub części każdemu czytelnikowi. To pięć umieszczonych ostatnio na stronie tekstów lub opublikowanych wcześniej, ale „przypiętych” tam z jakiegoś powodu. Podobnie wygląda sekcja „polecamy”.

Niżej zaczynają się wpisy w poszczególnych kategoriach, ułożonych w kolejności jak w menu głównym. Na deser, na samym dole strony, znajduje się kategoria o wyszukanej nazwie „wieści lżejszej treści”. Wiemy, że nie wszyscy chcą czytać o budowie tramwaju czy stadionu albo o politycznych rozgrywkach w radzie miasta. To właśnie miejsce dla nich. Informacje lekkie i z przymrużeniem oka. Wiemy, że takie też interesują naszych odbiorców. Zanim zarzucicie nam, że piszemy również o błahostkach, jeszcze raz przeczytajcie nazwę tej rybryki: wieści lżejszej treści.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*