Reklama

Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa wprowadziła „dzień wolny od petenta”

Grzegorz Żądło
Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa wprowadziła „dzień wolny od petenta”. W Każdy piątek lokatorzy zasobów spółki nie załatwią niczego w administracji. Wyjątkiem są awarie i nagłe zdarzenia. Jak tłumaczy ŚDSM, decyzja o nieprzyjmowaniu mieszkańców w jeden dzień tygodnia podyktowana jest m.in. dużą ilością pracy w terenie, którą muszą wykonywać pracownicy firmy.

Kartka z informacją, że „Każdy piątek tygodnia jest dniem wolnym od petenta” (pisownia oryginalna) wisi (a przynajmniej do wczoraj wisiała) na drzwiach wejściowych do jednej z terenowych administracji ŚDSM. Jak informuje Marian Bęben, który odpowiada w spółce za kontakty z mediami, decyzja zarządu ma kilka przyczyn. – W pierwszej kolejności należy wskazać zmianę preferencji naszych klientów odnośnie formy kontaktu i obsługi. Znacząco spada liczba wizyt bezpośrednich w administracjach na rzecz kontaktów telefonicznych i mailowych. Zarządzanie nieruchomościami to nie tylko praca „zza biurka”, a przede wszystkim praca w terenie, nadzór nad prowadzonymi robotami, usługami, określanie zakresu przyszłych prac, weryfikacja zgłoszeń usterek czy awarii. Stąd też zintensyfikowanie obsługi klienta poza oddziałami terenowymi kosztem częściowego ograniczenia bezpośredniej obsługi w biurze.

Kolejnym powodem zamknięcia w piątek drzwi przed lokatorami ma być fakt, że w ostatni „czarny” dzień tygodnia zgłoszeń i wizyt bezpośrednich w administracjach jest najmniej.

„Piątek wolny od petenta” został wprowadzony w terenowych administracjach ŚDSM. Nie obejmuje jej głównej siedziby przy ul. Gliwickiej. Jak podkreśla przedstawiciel spółki, dla pracowników to normalny dzień pracy. – W administracjach terenowych w pełni dostępna jest obsługa telefoniczna i poczta elektroniczna. Zapewniona jest również kompleksowa obsługa we wszystkich sytuacjach nadzwyczajnych stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników budynków/nieruchomości, będących własnością bądź w zarządzie spółki.

Spółka przekonuje, że wprowadzone we wrześniu 2018 roku zmiany lokatorom i kontrahentom nie przeszkadzają. Zdarzają się jedynie „jednostkowe” krytyczne głosy. Dlatego , jeśli „klienci w zdecydowany i kompleksowy sposób nie będą wnosić o powrót do przyjmowania stron w piątki, rozwiązanie to będzie kontynuowane.” Trudno powiedzieć co oznacza zdecydowany i kompleksowy sposób, ale można zakładać, że protesty musiałyby być masowe.

Przedstawiciel ŚDSM odniósł się także do formy, w jakiej jedna z administracji informuje o „dniu wolnym od petenta”. – Istotnie, treść i forma ogłoszenia została niefortunnie zredagowana i odbiega od standardów oczekiwanych przez władze spółki. Informacje o godzinach pracy zostaną niezwłocznie zmienione – poinformował Marian Bęben.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*