Reklama

Śląskie Targi Książki: znane nazwiska i atrakcje dla dzieci

Ł. K.
Zbliżają się Śląskie Targi Książki. W ciągu trzech dni dzieci będą mogły dowiedzieć się m.in. na czym polega praca tłumacza. Z kolei dorośli spotkają znanych autorów i nie tylko. Targi rozpoczną się w piątek. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas tegorocznej edycji Śląskich Targów Książki, w MCK pojawi się prawie 150. wystawców. Będzie można nie tylko kupić, ale również wymienić się literaturą. Nie zabraknie spotkań z autorami. Wśród nich m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Katarzyna Bonda, Jacek Hugo-Bader, Jakub Żulczyk i Zygmunt Miłoszewski. Na targach będzie tez można spotkać Lecha Majewskiego, Roberta Biedronia, Jacka Cygana czy Krzysztofa Skibę.

Śląskie Targi Książki to impreza również dla dzieci. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla tych młodszych i nieco starszych. Będzie “Ostry Dyżur Literacki”, na którym eksperci i autorzy doradzą dzieciom jaką książkę wybrać. Dylematy tłumacza – tak można nazwać warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się m.in. jak tłumaczy się imiona własne w literaturze. Podczas zajęć wokół książki pt. “Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” uczestnicy stworzą własne morskie stwory i spróbują oceanicznych potraw.

To tylko niektóre punkty programu Śląskich Targów Książki. Pełny program jest dostępny TUTAJ. Wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym potrwa od piątku do niedzieli (10-12 listopada). Targi będą czynne w godz. 10-18 (w piątek i sobotę) oraz między 10 a 17 (w niedzielę). Wstęp na wydarzenie jest darmowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*