Reklama

Skopali fortepian w centrum Katowic. Policja opublikowała nagranie [WIDEO]

Redakcja
Policja szuka sprawców dewastacji fortepianu w Katowicach. Mężczyźni uszkodzili instrument, który kosztuje około 150 tys. złotych i stał w centrum miasta niespełna tydzień.

W Katowicach, w niedużej odległości, postawiono 30 grudnia dwa całoroczne, zewnętrzne fortepiany –  na pl. Kwiatowym i na ul. Stawowej obok fontanny „żaba”. Po sylwestrowej nocy okazało się, że ten drugi został uszkodzony. Wytrzymał niecałe dwa dni zanim zajęli się nim wandale. Ta dewastacja wywołała dużą krytykę pod adresem urzędu miasta, bo wiele osób uważa, że taki los nowych instrumentów można było przewidzieć i instrumentów nie warto było kupować.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katowice kupiły całoroczne fortepiany. Dwa już stoją w centrum miasta

Teraz wszyscy mogą zobaczyć winowajców. Policja opublikowała wideo, na którym widać jak trzej podejrzewani uciekają z ul. Stawowej, skręcają w ul. 3 Maja i idą w stronę pl. Wolności. Do dewastacji doszło tuż po północy, o godz. 00.12, już 1 stycznia 2022 roku. Wartość strat oszacowano na kwotę 6 tys. złotych, a cały instrument kosztuje około 150 tys. zł.
Fortepian trafił do naprawy. – My wczoraj ten fortepian z ul. Stawowej zabraliśmy na warsztat. On zostanie naprawiony i wzmocniony – mówi Krzysztof Sabuda, specjalista ds. marketingu w firmie Fulco System, która produkuje fortepiany Cadenza. Po pracach instrument powinien wrócić na to miejsce 24 stycznia. Jego skorupa ma być bardziej odporna na działania wandali. Początkowo podano informację o uszkodzeniu również drugiego fortepianu. Jednak ta sprawa nie została zgłoszona na policję. Ktoś najprawdopodobniej wyłamał celowo zamek, bo chciał zajrzeć do środka instrumentu. W tym przypadku nie ma większych zniszczeń, więc zostanie naprawiony na miejscu. Naprawy są realizowane w ramach dwuletniej gwarancji.

Policja prosi o pomoc w namierzeniu trzech osób, które są podejrzewane o zdewastowanie fortepianu na ul. Stawowej. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać osoby lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VI komisariatu pod nr telefonu 47 85 138 50 lub pod adresem e-mail: [email protected].


Tagi:

Komentarze

 1. Blogosfera 11 stycznia, 2022 at 3:25 pm - Reply

  Właśnie dlatego ten kraj jest jaki jest i niestety za szybko się to nie zmieni…

  • reksio 11 stycznia, 2022 at 5:03 pm Reply

   ale dlaczego? Pustosłowie.

 2. Ola 11 stycznia, 2022 at 3:01 pm - Reply

  Po jakiego grzyba jest na Stawowej posterunek policji ? Najciemniej pod latarnią ?

 3. Piotr 11 stycznia, 2022 at 2:01 pm - Reply

  Po jakiego grzyba wydano majątek na monitoring, skoro widać na monitorze co się dzieje a nikt nie reaguje ??!!
  Przecież w centrum aż roi się od radiowozów i samochodów straży miejskiej, którzy takich gnojków powinni dojechać w dosłownie 1-2 minuty !!
  Czy ktoś w ogóle monitoruje obraz a tych kamer, zwłaszcza w nocy ??!!
  „Burżuazja dresowa”, może nas skatować w centrum (!!) miasta i żaden ciul nie zareaguje ?????
  Może pan Krupa postarałbym się bardziej, gdyby nadać fortepianom nazwy firm deweloperów…
  Nie zmienię zdania, UM Katowice to impotenci organizacyjnie…

  • P Śl 11 stycznia, 2022 at 3:01 pm Reply

   Tam za fortepianem komisariat jest, ale skoro można rozebrać rower pod GK to i można rozdupcyć fortepian, bo jak wiadomo najciemniej pod latarnią.

Dodaj komentarz

*
*