Reklama

Ruszyła pierwsza sponsorska stacja rowerowa w Katowicach

W orwarciu nowej stacji rowerowej uczestniczyli Marcin Krupa, Wojciech Mszyca, Waldemar Bojarun i Mirosław Czarnik.

Grzegorz Żądło
System wypożyczalni rowerów “City by bike” w Katowicach wzbogacił się dzisiaj o kolejną stację. To pierwsza tzw. stacja “sponsorska”, bo powstała na koszt zarządcy kompleksu GPP Business Park.

Wypożyczalnia stanęła przy ul. Konduktorskiej, w sąsiedztwie kompleksu budynków biurowych GPP Business Park, na rewitalizowanym terenie na północy Katowic. Tym samym użytkownicy uruchomionego w ostatnich dniach kwietnia systemu wypożyczalni rowerowych w Katowicach mogą korzystać teraz z jedenastu stacji i 88 rowerów (przy ul. Konduktorskiej parkuje osiem z nich).

W kwietniu, wraz ze startem sytemu “City by bike”, prezydent Marcin Krupa zapowiedział, że kolejny krok to m.in. współpraca z podmiotami zewnętrznymi, w tym np. uczelniami wyższymi, centrami handlowymi czy właśnie biznesem.

– Dla GPP uruchomienie w pełni zintegrowanego z siecią miejską punktu wypożyczania rowerów to kolejny krok w przyjętym przez nas ponad 10 lat temu kierunku zrównoważonego rozwoju GPP Business Park. Jego nadrzędnym celem jest stworzenie unikalnego, na skalę nie tylko miasta Katowice, ale również całej aglomeracji, przyjaznego użytkownikom oraz środowisku naturalnemu miejsca do pracy – mówi Mirosław Czarnik, prezes Górnośląskiego Parku Przemysłowego.

Firma Nextbike, operator systemu w Katowicach ale też w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu czy Poznaniu, policzyła, że w ciągu 21 dni katowiczanie wynajęli rowery 4 126 razy i dokonali 1 618 rejestracji. – Rozbudowa sieci wypożyczalni w Katowicach wpłynęła na znaczny wzrost popularności „City by bike”. Moda na rowery miejskie staje się powszechna i pokazuje olbrzymi rowerowy potencjał, jaki zostaje uwolniony na Śląsku – uważa Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń i zwrotów (za Nextbike):

Katowice Rynek – 18%

Al. Księcia Henryka Pobożnego – 12%

NOSPR Katowice – 11%

Najpopularniejsze trasy (za Nextbike):

1. Katowice Rynek – NOSPR Katowice i w odwrotnym kierunku

2. ul. Powstańców/Biblioteka Śląska – Katowice Rynek i w odwrotnym kierunku

3. Katowice Rynek – ul. Powstańców/Biblioteka Śląska

4. ul. Mariacka – Katowice Rynek i w odwrotnym kierunku

5. Katowice Rynek – Plac Sejmu Śląskiego


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*