Reklama

Rusza nowa edycja Lokalu na Kulturę

Redakcja
W 11. edycji Lokalu na Kulturę do wyboru jest 5 miejsc. Lokalizacje to śródmieście, Ligota, Burowiec i Szopienice. Największy z lokali ma ponad 361 m kw. powierzchni.

Kolejne miejsca mogą odżyć, dzięki kolejnej edycji Lokalu na Kulturę. Aktualnie w Katowicach działa 19 takich lokali. Teraz urząd miasta udostępnia kolejnych 5 miejsc. Osoby, które mają pomysł na to jak je wykorzystać, mogą od dzisiaj zgłaszać swoje pomysły. Muszą one być związane z działalnością kulturalną, artystyczną lub twórczą.

W tej edycji do wyboru są lokale przy: ul. Andrzeja 1, ul. Kochanowskiego 11, ul. Koszalińskiej, ul. Przedwiośnie 4a, ul. Wiosny Ludów 39. Najniższy czynsz to 2,02 zł za m kw., a najwyższy –  6,52 zł za m kw. Jednak same lokale wymagają sporych nakładów pracy i pieniędzy. W większości jest problem z ogrzewaniem czy instalacją elektryczną bądź sanitarną. Największy powierzchniowo jest budynek przy ul. Wiosny Ludów 39, który ma aż 361,63 m kw. Do stawek czynszu w Lokalach na Kulturę należy jeszcze doliczyć 20%. W trakcie remontu stawka wynosi 1 zł/1 m kw. W okresie obowiązywania umowy najemca lokalu raz na 12 miesięcy musi złożyć sprawozdanie z prowadzonej działalności. Zainteresowane osoby mogą składać oferty do 13 listopada br. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*