Reklama

Kino w Załężu, dom kultury i szkoła muzyczna w Śródmieściu. Są wyniki „Lokalu na Kulturę”

W lokalu przy ul. Kościuszki 39 ma działać "Alternatywny Dom Kultury".

Ł. K.
Zakończyła się kolejna edycja „Lokalu na Kulturę”. Dzisiaj miasto ogłosiło wyniki akcji. Trzy lokale znalazły swoich najemców. Powstanie kino-teatr ze studiem filmowym, nowy dom kultury i szkoła muzyczna.

Są wyniki 9. edycji „Lokalu na Kulturę”. Z sześciu zaproponowanych przez miasto lokali trzy znalazły swoich najemców. Na pozostałe nie było chętnych. Plany zwycięzców konkursu są ambitne. W lokalu przy ul. Gliwickiej 223 o łącznej powierzchni ponad 180 m kw. powstanie miejsce, w którym mają odbywać się spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i inne wydarzenia. Dodatkowo, oprócz kino-teatru, ma tu działać studio filmowe, w którym będą mogły powstawać m.in. filmy fabularne i teledyski. – Niewątpliwą korzyścią będzie również fakt, że z krajobrazu zniknie niszczejący lokal, a pojawi się nowe tętniące życiem miejsce. Takie lokalne centrum kultury – zapewnia Marcin Błaszczyk, pomysłodawca.

Kolejne miejsce, które ma odżyć dzięki nowej działalności, to niewielki lokal przy ul. Kościuszki 39. Wprowadzi się tam Fundacja Imago Silesia. Pomysł polega na stworzeniu „Alternatywnego Domu Kultury”. Będą tu organizowane warsztaty tematyczne m.in. plastyczne, muzyczne i dziennikarskie. Fundacja chce też dać możliwość młodym fotografom na zaprezentowanie swoich zdjęć podczas wystaw.

Ostatni z najemców zajmie się edukacją muzyczną. W lokalu przy ul. Warszawskiej 67 pomysłodawca, Łukasz Dębski (obecnie pracujący w Krakowskiej Akademii Muzycznej i Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie), zamierza prowadzić naukę gry na instrumentach, zajęcia z teorii muzyki i rytmiki. Poza tym zapowiada koncerty. Zarówno podopiecznych szkoły, jak i profesjonalnych muzyków. Szczegóły tej edycji „Lokalu na kulturę” można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*