Reklama

Rozpoczęła się kolejna edycja „Lokalu na kulturę”

Lokal przy ul. Raciborskiej ma najwyższy czynsz i wymaga gruntownego remontu.

Ł. K.
Ruszyła kolejna edycja miejskiego programu pod nazwą „Lokal na kulturę”. Tym razem do wyboru jest pięć lokali. Niektóre z nich będą wymagały od przyszłych najemców sporych nakładów pieniędzy i pracy.

Do dziesiątej edycji akcji „Lokal na kulturę” miasto wystawiło 5 lokali. Większość z nich znajduje się w ścisłym centrum Katowic. Po raz kolejny o wynajem na preferencyjnych warunkach mogą starać się instytucje i osoby, które prowadzą m.in. działalność kulturalną, artystyczną lub edukacyjną. Nie ma dokładnych wytycznych dotyczących rodzaju prowadzonej działalności. Swoje pomysły będzie można przekazywać urzędnikom przez niecały miesiąc. W tej edycji lokale są różnorodne pod względem powierzchni i stanu. Wszystkie znajdują się w śródmieściu lub w bliskim sąsiedztwie centrum Katowic. Do wyboru są lokale: przy ul. Kopernika 11 (suterena i front, powierzchnia – 67,44 m kw., stawka za metr – 6,02 zł), przy al. Korfantego 78A (parter i front, pow. – 81 m kw., stawka za metr – 5,81 zł), przy ul. Kościuszki 5 (parter, pow. 94,59 m kw., stawka za metr – 4,67 zł), przy ul. 1 Maja 37/2 (parter, pow. 26,91 m kw., stawka za metr – 8,06 zł), przy ul. Raciborskiej 33 (parter, pow. 32,26 m kw., stawka za metr – 8,78 zł).

Niektóre lokale wymagają sporych nakładów pieniężnych. Na przykład przy ul. 1 Maja należy wykonać ogrzewanie elektryczne, a w lokal przy ul. Raciborskiej brakuje ścian działowych pomiędzy pomieszczeniami i konieczne jest zainstalowanie ogrzewania. Dwa lokale mają piwnicę (przy ul. Raciborskiej – ok. 16 m kw. i ul. Kościuszki – ok. 27 m kw.). Stawka za ich użytkowanie to 2 zł za metr kw. + VAT. Stawki czynszu dla lokali wynoszą tyle, ile koszty utrzymania za 1 m kw. + 20%. W trakcie prac adaptacyjnych i remontowych najemcy płacą niższy czynsz w wysokości 1 zł za m kw. oraz opłaty niezależne od wynajmującego. Raz na rok najemca musi przygotować sprawozdanie z prowadzonej w „Lokalu na kulturę” działalności. Szczegółowe opisy dostępnych w tej edycji programu lokali i reguły uczestnictwa można znaleźć TUTAJ. Wnioski będą przyjmowane do 19 kwietnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*