Reklama

Rusza program 500+ na każde dziecko. W Katowicach już 1700 osób złożyło wnioski

Ł. K.
Ruszył nabór wniosków do programu 500+. W nowej wersji świadczenia pieniądze można otrzymać na każde dziecko. W Katowicach, w ciągu dwunastu godzin, złożonych zostało 1700 wniosków, a urzędnicy wypłacili już pieniądze niektórym rodzicom.

Rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu „Rodzina 500+”. To również początek nowych zasad. Zapowiadane wsparcie finansowe dla każdego dziecka do 18. roku życia stało się faktem. Teraz z programu mogą skorzystać w większym stopniu rodzice dwójki lub kilkorga dzieci, którzy otrzymają pieniądze również na pierwsze dziecko. Nowymi beneficjentami będą osoby z jednym dzieckiem.

Od dzisiaj można składać wnioski do programu 500+ na każde dziecko. W przypadku tego programu nie jest konieczne wydanie decyzji przez urzędników. Na podany przez wnioskującego adres e-mail zostanie wysłana wyłącznie informacja o przyznaniu świadczenia. Nowością jest nie tylko dołączenie do „Rodzina 500+” dużej grupy beneficjentów, którzy mają jedno dziecko. Od teraz nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe. Oznacza to, że rodzice nie muszą już dołączać zaświadczeń o dochodach uzyskiwanych przez rodzinę.
Na razie będzie prowadzony nabór wyłącznie on-line. Drogą elektroniczną wnioski przesyłane są na dwa sposoby. Za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Natomiast wnioski „papierowe” będą przyjmowane od 1 sierpnia w punktach MOPS lub pocztą. Rodzice, którzy chcą najszybciej dostać pieniądze, muszą złożyć wniosek w okresie od 1 lipca do 30 września. Tylko wtedy będą mieli gwarancję, że tzw. świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października z wyrównaniem od lipca. Jeśli ktoś złoży wniosek po 30 września, to 500 zł otrzyma w ciągu miesiąca od momentu dostarczenia wniosku.

Od północy do godziny 12.00 w Katowicach złożonych zostało 1700 wniosków o świadczenia z programów „Dobry start” oraz „Rodzina 500+”, w tym 1300 na drugie świadczenie. Jak informują urzędnicy, do 160 osób już przesłano pieniądze, choć samorządy mają na to czas do 31 października. Jednak w Katowicach pieniądze mają być wypłacane bez nadpłaty regularnie co miesiąc.
W całej Polsce ze świadczenia ma skorzystać około 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej niż do tej pory. Najważniejsze informacje dotyczące tej edycji programu są dostępne TUTAJ.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*