Reklama

Rozpoczynają się Juwenalia Śląskie. Koncerty na Muchowcu od czwartku do soboty

Redakcja
Po dwóch latach przerwy Juwenalia Śląskie wracają do tradycyjnego majowego terminu, który poprzedza uczelnianą sesję i egzaminy kończące rok akademicki. Dwa lata temu zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa, zaś roku temu obostrzenia wymusiły jesienny termin. Tegoroczne juwenalia dla studentów śląskich uczelni to trzy dni koncertów (26-28 maja) w Katowickim Parku Leśnym.

Oficjalnym początkiem zabawy będzie barwny korowód studentów, w którym przemaszerują oni we wtorek 24 maja ulicami Katowic w przygotowanych przez siebie przebraniach i kostiumach. Początek o godz. 12:00 przed Uniwersytetem Ekonomicznym. Dwie godziny później, w Parku Powstańców Śląskich, studenci otrzymają symboliczne klucze do miasta. 25 maja, na rozgrzewkę, w klubie Spiż odbędą się „Juwenalia w Spiżu” (21:00), a od czwartku do soboty potrwa oficjalna część zabawy.

Festiwal muzyczny odbędzie się na polanie nieopodal lotniska Muchowiec w Katowickim Parku Leśnym. Na scenie wystąpią m.in. Kwiat Jabłoni, Tymek, Ørganek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki. Impreza będzie biletowana, ale studenci mogą liczyć na zniżki. Cena karnetu studenckiego wynosi 39 zł (pozostali zapłacą 49 zł), bilety jednodniowe to odpowiednio 29 zł i 39 zł. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „Zaczarowany las”.

Harmonogram koncertów:

26 maja – Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Ars Latrans Orchestra
27 maja – Paluch, Guzior, Sarius, Kartky, Ferbi NTE
28 maja – Tymek,  Ørganek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki.


Tagi:

Komentarze

 1. Ewa 26 maja, 2022 at 10:57 pm - Reply

  Stare zgredy

 2. MM 25 maja, 2022 at 8:36 am - Reply

  Znowu się zaczyna. Najpierw hałas przez kilka nocy z rzędu a po imprezie syf i ruina na Muchowcu. A to dopiero początek. Latem co chwila znowu będą jakiś jazgot nocami puszczali tak, że normalni ludzie w mieście nie będą mogli spać. Nie rozumiem dlaczego takich koncertów nie można robić w dzień jak już muszą tak hałasować. Przecież w mieście mieszka nie tylko młodzież, są przecież ludzie starsi, chorzy, dzieci, ludzie chodzący do pracy i każdemu należy się wypoczynek w nocy.
  W każdym razie ja nie chciałabym być np operowana przez chirurga, który nie wysypia się kilka nocy z rzędu, czy trafić na kierowcę tira, który zasypia za kierownicą bo się nie wyspali z powodu jakiegoś jazgotu przez kilka nocy z rzędu. A zawodów, w których dobre samopoczucie i wyspanie się jest ważne dla bezpieczeństwa samej osoby lub innych osób jest wiele.

 3. Sk 24 maja, 2022 at 5:12 pm - Reply

  Niech te juwenalia robią na kostuchnie albo Ligocie przy akademikach !!!!

Dodaj komentarz

*
*