Reklama

Rozpoczyna się przebudowa mostu i kładek dla pieszych w Zawodziu

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Na ul. Bagiennej funkcjonuje od wtorku czasowa organizacja ruchu. Wcześniej zmiany w ruchu wprowadzono na moście, gdzie ruch w obie strony odbywa się wyłącznie zachodnią częścią obiektu. W tym miejscu rozpoczyna się rozpoczęciem przebudowa mostu oraz kładek dla pieszych.

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Bagiennej (DK 79), która funkcjonuje od 23 maja, będzie wdrażana w trzech etapach.

W I etapie ruch samochodowy w kierunku centrum Katowic odbywał się będzie lewym skrajnym pasem północnej jezdni ul. Bagiennej. Włączenie z ul. Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i będzie kończyć się jeszcze przed wiaduktem. Z kolei wyjazd z ul. Bagiennej w kierunku Łodzi (S86), Warszawy i Portu Lotniczego Pyrzowice będzie odbywało się za wiaduktem, bez dodatkowego pasa.

W II etapie zarówno na jezdni południowej, jak i północnej, zamknięte zostaną skrajne lewe pasy,  a w III jezdnia północna ul. Bagiennej będzie już przejezdna jak przed inwestycją, natomiast na południowej stronie dostępny będzie wyłącznie lewy skrajny pas. Włączenie z ulicy Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i znajdzie się przed wiaduktem.

Wprowadzanie poszczególnych zmian będzie uzależnione od postępu prac, które mają potrwać do 30 czerwca 2024 roku.

Remont mostu i kładek w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino będzie polegał na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*