Reklama

Rozpoczyna się projektowanie przebudowy Doliny Pięciu Stawów w Szopienicach

Redakcja
Urząd miasta podpisał z GPVT Pracownia Architektoniczna s.c. umowę na wykonanie projektu przebudowy Doliny 5 Stawów. Pracowania ma 14 miesięcy na wykonanie zadania. Koszt wykonania dokumentacji technicznej to 820 tys. zł brutto.

Przy stawie Borki powstaną m.in. plaże rekreacyjne i molo prowadzące do wyspy, toalety, natryski, boisko do siatkówki i krąg grillowy. Zainstalowany zostanie tam także monitoring i nowe oświetlenie. Borki zostaną połączone z Morawą kanałem, co zwiększy możliwości w zakresie rekreacyjnego korzystania z kajaków i łódek. Na północnym brzegu Morawy powstanie plaża, boisko do siatkówki, toalety i natryski. Wzdłuż wschodniego brzegu powstanie drewniana promenada spacerowa. Z kolei trzy stawy Hubertus będą miały bardziej „dziki” charakter. Zostaną oczyszczone z szuwarów i połączone wąskimi kanałami. Pojawią się tam pomosty wędkarskie oraz ścieżka edukacyjna.

Rozpoczęła się już przebudowa stanicy żeglarskiej przy stawie Morawa. Nowa stanica żeglarska ma być gotowa w połowie przyszłego roku.  Stary obiekt zostanie rozebrany. Nowy budynek będzie miał trzy kondygnacje i znajdą się w nim: hangar na łodzie, szkutnia, żaglownia, magazyn oraz cztery sale spotkań dla harcerzy i zuchów. Obiekt pomieści także wielofunkcyjną salę z zapleczem kuchennym, toalety i natryski.

Po przygotowaniu projektu technicznego, kolejnymi krokami będą: uzyskanie pozwolenia na budowę, przygotowanie i ogłoszenie przetargu na roboty budowlane, wybór wykonawcy robót budowlanych i rozpoczęcie prac.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*