Reklama

Rozpoczyna się budowa dwóch miejskich basenów

G. Ż.
We wtorek została podpisana umowa na budowę dwóch miejskich basenów, w Szopienicach-Burowcu i Brynowie. Wykonawcą jest firma NDI SA z Sopotu, która przebudowywała m.in. katowicki Rynek. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie podpisana umowa na budowę trzeciego basenu, bo Krajowa Izba Odwoławcza ma zastrzeżenia do rozstrzygnięcia przetargu.

Basen w Szopienicach-Burowcu przy ul. Konnej NDI zbuduje za 24,1 brutto. Z kolei koszt obiektu w Brynowie przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka to 25,2 mln zł. Place budowy zostały już przekazane. Na zbudowanie basenów wykonawca ma 22 miesiące. Trzeci z planowanych basenów powstanie w Ligocie – Zadolu przy ul. Wczasowej. Na razie nie wiadomo kiedy ruszą prace w tym miejscu, bo KIO, na wniosek firm uczestniczących w przetargu, zakwestionowała jego wyniki.

Każdy z basenów będzie miał foyer, w którym znajdzie się sklepik z punktem kawowym, wejścia do części szatniowej zarówno basenowej jak i gimnastycznej, a także przejście na trybunę basenu pływackiego. W szatniach koedukacyjnych będzie 240 szafek i 20 przebieralni.

W hali basenu zaprojektowano nieckę sportową o wymiarach 25x16m (6-torową) oraz nieckę rekreacyjno-pływacką dla potrzeb nauki pływania z wydzielonym miejscem na rekreację (masaż karku, masaż ścienny, masaż wodno-powietrzny, gejzer powietrzny, grzybek wodny, ławeczki powietrzne, jacuzzi, brodzik dla najmłodszych, wannę hamowną dla zjeżdżalni). Przy basenie będą trybuny na 115 miejsc, wieża umożliwiająca wejście na wysokość ponad 8 m., zjeżdżalnia o długości 80 m, przebiegającą częściowo na zewnątrz i częściowo wewnątrz obiektu. W części basenowej znajdzie się też zespół saunarium (sauna turecka, dwie sauny fińskie, wypoczywalnia, beczka schładzająca). W części sportowej obiektu będą siłownia, sala fitness oraz hala sportowa.

Dodatkowo przy basenie w Brynowie znajdzie się sala przeznaczona dla gimnastyki sportowej. Z kolei z basenu przy ul. Wczasowej w Zadolu będzie możliwe wyjście na zewnątrz na teren rekreacyjno-plażowy, a w miejsce siłowni i sali fitness powstaną pomieszczenia dla zespołu gabinetów rehabilitacji.

Przy każdym z basenów powstaną parkingi (ul. Kościuszki 186 miejsc, ul. Wczasowa – 94 miejsca, ul. Konna – 95 miejsc) oraz stojaki dla rowerów.


Tagi:

Komentarze

  1. Karej 16 czerwca, 2017 at 7:41 pm - Reply

    Właśnie jak zwykle nic dla wełnowca Józefowca

  2. Anda 14 czerwca, 2017 at 10:16 am - Reply

    A dla Wełnowca, Józefowca, Dębu i Koszutki jak zwykle nic … 🙁

Dodaj komentarz

*
*