Reklama

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w kolejnych trzech dzielnicach

Redakcja
W środę na stronie internetowej urzędu miasta rozpoczęły się  konsultacje w sprawie wprowadzenia nocnej sprzedaży alkoholu w kolejnych trzech dzielnicach Katowic: Bogucicach, Dąbrówce Małej i Giszowcu. Mogą wziąć w nich udział wyłącznie mieszkańcy tych trzech dzielnic.

Pod koniec października urząd miasta ogłosił, że m.in. na wniosek mieszkańców, prezydent Katowic zarządził konsultacje w sprawie wprowadzenia nocnej prohibicji w trzech dzielnicach. Do tej pory zakazem nocnej sprzedaży alkoholu, uchwałą rady miasta, zostały objęte: Śródmieście, Załęże i Szopienice z Burowcem. W tych dzielnicach alkoholu nie można sprzedawać w punktach handlowych i na stacjach benzynowych w godz. 22-6.  Bez przeszkód można za to kupić procentowe trunki w restauracjach, pubach czy nocnych klubach.

Od środy wypowiedzieć się w sprawie nocnej prohibicji mogą mieszkańcy trzech kolejnych dzielnic. Internetowa ankieta jest prosta i krótka. Zawiera tylko jedno pytanie:

Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem ograniczenia w godzinach od 22.00 do 6.00 rano sprzedaży napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie… (mieszkańcy poszczególnych dzielnic wypełniają ankietę dla Bogucic, Giszowca lub Dąbrówki Małej)?

Odpowiedzi są tylko trzy: tak, nie, nie mam zdania. Trzeba podać nazwisko i adres zamieszkania. Ankiety będą aktywne na stronie katowice.eu do 24 listopada.

Dodatkowo, w każdej z dzielnic odbędą się spotkania informacyjne w sprawie nocnej prohibicji. W czasie ich trwania będzie można wypełnić ankietę w punktach stacjonarnych.

Spotkania konsultacyjne dla Bogucic odbędą się 15 listopada o godz. 17.30 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Markiefki 44a oraz 22 listopada w godz. od 12.00 do 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wajdy 21.

Mieszkańcy Dąbrówki Małej swoje spotkania będą mieli 23 listopada o godz. 17.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Grzegorzka 4 oraz 16 listopada w godz. od 12.00 do 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Strzelców Bytomskich 21B.

Z kolei o nocnej prohibicji w Giszowcu będzie można porozmawiać w trakcie spotkań, które odbędą się 18 listopada o godz. 17.30 w Miejskim Domu Kultury przy Placu pod Lipami 1, 3-3a oraz 17 listopada w godz. od 12.00 do 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Przyjaznej 7a.

Wyniki konsultacji z mieszkańcami nie są dla prezydenta wiążące, ale będą stanowić podstawę do przygotowania bądź nie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaż alkoholu w kolejnych trzech dzielnicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*