Reklama

Rozpoczęło się spuszczanie wody z kanału regatowego w Parku Śląskim

Redakcja
Kanał regatowy do modernizacji. Zbiornik jest już ogrodzony od jakiegoś czasu, a teraz rozpoczęło się spuszczanie wody. W najbliższym czasie powinny rozpocząć się prace rozbiórkowe i wycinka.

Rozpoczynają się prace w Parku Śląskim. Umowa na modernizację kanału regatowego została podpisana w połowie stycznia. Inwestycja będzie polegała nie tylko na modernizacji zbiornika. Przebudowane zostaną nadbrzeża, wykonawca odnowi mostki prowadzące na wyspę znajdującą się naprzeciwko hali „Kapelusz” i samą wyspę.

Od jakiegoś czasu zbiornik jest ogrodzony. Trwa I etap umowy, czyli wykonanie dokumentacji technicznej. Równolegle wykonawcy – konsorcjum firm, w którym liderem jest PBW Inżynieria – rozpoczęli przygotowania do modernizacji. Aktualnie spuszczana jest woda z kanału. Zanim ruszą właściwe prace modernizacyjne, najpierw konieczna jest rozbiórka. Ma ona być prowadzona w taki sposób, żeby było jak najmniejsze zapylenie. Konieczna będzie też wycinka części drzew w otoczeniu kanału, które porosły jego mury. Chorzowski Urząd Miasta zezwolił na usunięcie 25 sztuk drzew oraz 100 m kw. krzewów. W zamian nasadzone zostaną cztery lipy oraz 864 sztuki krzewów z rodzaju berberys.

Inwestycja ma potrwać 9 miesięcy, więc zakończy się jesienią. Jej koszt to 17 mln zł. Kolejna inwestycja związana z kanałem regatowym będzie polegała na zagospodarowaniu jego otoczenia. To prace zaplanowane na przyszły rok.


Tagi:

Komentarze

 1. ciekawy 15 marca, 2023 at 11:17 am - Reply

  A gdzie tam jest korek od tej wanny? 🙂

 2. Aa 14 marca, 2023 at 7:41 pm - Reply

  Nasadzenie zastepcze barberysem….
  Widocznie berberys w markecie byl tanszy niz thuje 😉
  Wycinamy 25 dorodnych drzew plus pewno drugie tyle sie „uszkozi wtrakie prac”. A sadzimy nieznaczace berberysy.
  Az sie dziwie ze Um Chorzow nie kazal zasadzic za jedno drzewo jednego źdźbła t
  rawy 😉

Dodaj komentarz

*
*