Reklama

Skate park i miasteczko ruchu drogowego w Parku Śląskim. Ruszyła inwestycja za 11 mln zł

Redakcja
Ruszyła inwestycja w Parku Śląskim. Obok siebie powstaną miasteczko ruchu drogowego oraz skate park. Z nowej przestrzeni mają korzystać nie tylko dzieci i młodzież, ale również szkoły i policja.

Obok strzelnicy, na terenie Ośrodka Harcerskiego, pracuje ciężki sprzęt. Oczyszczanie i wyrównywanie około 2-hektarowego terenu rozpoczęło się miesiąc temu. Znajdą się tu miasteczko ruchu drogowego i skate park. – Mniej więcej będzie to pół na pół. Taki będzie podział – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. Skate park już w Parku Śląskim jest, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. Przestarzałą atrakcję znajdującą się obok kąpieliska Fala zastąpi nowa przestrzeń. Oprócz typowych przeszkód, jakie znajdują się na tego typu obiektach, będzie tu pumptrack. Poza tym powstanie ścianka wspinaczkowa i strefa malucha.

Dla policji i szkół ważniejsza będzie ta druga część, czyli miasteczko ruchu drogowego. Ma w dużym stopniu odwzorowywać układ drogowy. Tak, żeby dzieci mogły poczuć się jak uczestnicy ruchu drogowego. Jak mówi komendant wojewódzki policji w Katowicach, to ważne, żeby od najmłodszego pokazywać prawidłowe zachowania na drodze. – Porównując wskaźniki bezpieczeństwa na przykład w krajach skandynawskich, gdzie bardzo duży nacisk położono na edukację dzieci i młodzieży, widzimy, że to jest wspaniały kierunek. Oni tam mają wskaźniki, do których mu chcielibyśmy dążyć – mówi nadinsp. Roman Rabsztyn, komendant KWP w Katowicach. Poza drogą oraz oznakowaniem pionowym i poziomym pojawią się m.in. rondo, tunel, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, odcinki autostrady, punkt poboru opłat, przystanek autobusowy, a nawet stacja paliw z restauracją. Tutaj dzieci będą również zdawały egzamin na kartę rowerową.

Oprócz miasteczka i skate parku teren zostanie również zagospodarowany. Będą ławki, dwie wiaty rowerowe, monitoring i oświetlenie.  Wykonane zostaną również nowe nasadzenia drzew i krzewów. Finał inwestycji, która kosztuje 10,8 mln zł, zaplanowano na jesień tego roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Jan 13 kwietnia, 2022 at 6:18 pm - Reply

    Fantastyczny projekt.
    Pewnie więcej ludzi będzie użytkować niż stadion 🙂

Dodaj komentarz

*
*