Reklama

Rozpoczęło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020

Redakcja
Ponad 300 projektów do wyboru i dwa tygodnie na podjęcie decyzji. Od dzisiaj mieszkańcy mogą głosować w Budżecie Obywatelskim. Piszemy o tym, jak można to zrobić.

Mieszańcy chcą stacji roweru miejskiego, chodników bez dziur i bezpiecznych dróg dla rowerzystów. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego pojawiły się głównie takie projekty. Nie obyło się też bez wniosków dotyczących zakupu nowości czytelniczych dla bibliotek czy doposażenia przedszkoli miejskich. Wśród wszystkich złożonych przez mieszkańców w tym roku projektów są na przykład dwie tężnie solankowe, w Parku Kościuszki i na os. Tysiąclecia. Powstał też pomysł budowy kolejnego wodnego placu zabaw, w Parku Bolina. Problem hałasu dochodzącego na os. Witosa z autostrady A4 ma rozwiązać zielony ekran akustyczny. Są też projekty, które mają sprawić, że Dolina Trzech Stawów będzie jeszcze atrakcyjniejsza. Stąd pomysł budowy ścianki tenisowej z ekologicznym oświetleniem. Lista wszystkich projektów, które można wybrać w tym roku jest dostępna TUTAJ.

Każdy mieszkaniec może zagłosować maksymalnie na trzy zadania ogólnomiejskie i trzy lokalne. Osobami uprawnionymi do głosowania, są wszyscy mieszkańcy Katowic, bez względu na wiek. W systemie znajdują się osoby, które w dniu 24 sierpnia tego roku były zameldowane w Katowicach.  Niezameldowani mieszkańcy Katowic mogą dopisać się do rejestru osób uprawnionych do głosowania w Stacjonarnym Punkcie Głosowania (Biuro Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1). Głosowanie będzie się odbywało drogą elektroniczną. Instrukcję można znaleźć TUTAJ. Dla osób, które nie mogą głosować elektronicznie, uruchomione zostały Mobilne Punkty Głosowania. Ich lista oraz dni i godziny działania znajdują się TUTAJ.

Głosowanie potrwa dwa tygodnie, w dniach od 7 do 20 września 2020 roku. Żeby oddać głos, wystarczy wejść TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*