Reklama

Rowerem z centrum do Parku Śląskiego. Będzie nowa ścieżka rowerowa

Budowa ścieżki rowerowej przy ulicy Chorzowskiej

Ł. K.
To tylko nieco ponad kilometr nowej drogi, ale za to bardzo istotny. Od sierpnia będzie można dojechać rowerem z centrum Katowic do żyrafy w Parku Śląskim. Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Chorzowskiej.

Zgodnie z przyjętymi niedawno w Katowicach standardami, droga będzie asfaltowa. Wyjątkiem będzie przejazd przez torowisko przy ul. Chorzowskiej i końcowy odcinek – od krańca Wesołego Miasteczka do żyrafy. W tych miejscach zostanie położona kostka.

Na prawie całej trasie rowerzyści będą mieli dla siebie oddzielną drogę, która dopiero pod koniec złączy się z chodnikiem w ciąg pieszo-rowerowy. Wszystko dlatego, że na ostatnich stu metrach jest zbyt mało miejsca na poprowadzenie dwóch pasów.  – Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach, na obydwu prace będą prowadzone jednocześnie – mówi Agnieszka Dutkiewicz z wydziału inwestycji Urzędu Miasta Katowice. Pierwszy – od ul. Dębowej do ul. Złotej – buduje już firma Skanska, z kolei drugim – od Złotej do wejścia do Parku Śląskiego – zajmie się Drogopol.- Powstanie czerwona ścieżka rowerowa, chodnik i przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów. Rozbudujemy też sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic: Chorzowska, Bracka i Złota, a tę na skrzyżowaniu Chorzowskiej i Dębowej zmodernizujemy. Największe natężenie prac nastąpi od połowy czerwca – informuje Agnieszka Kotela, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej w Skanska S.A.

Budowana droga zostanie połączona przejazdem rowerowym ze ścieżką przy ul. Brackiej, która została niedawno oddana do użytku.

Zakończenie prac przy budowie nowej  drogi planowane jest na sierpień. – Nie będziemy czekać z jednym odcinkiem na drugi, ale chcemy, żeby zostały oddane jednocześnie – wyjaśnia Agnieszka Dutkiewicz.
Prace na dwóch odcinkach będą kosztować 730 tys. zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Bartek 7 czerwca, 2016 at 8:13 am - Reply

    Szkoda, że przy okazji żadnej urzędnik nie wpadł na to, że na przejściach dla pieszych przy Stęślickiego i Ściegiennego nie ma przejazdów rowerowych. Jest ścieżka ale nie ma wyznaczonych przejazdów i formalnie należy przeprowadzić rower na drugą stronę.

Dodaj komentarz

*
*