Reklama

Skanska zmienia plany inwestycji przy Al. Roździeńskiego

Trzeci biurowiec Skanskiej przy ul. Chorzowskiej ma być gotowy w listopadzie.

Grzegorz Żądło
Najwcześniej za trzy lata rozpocznie się budowa biurowców na działce przy Al. Roździeńskiego, należącej do Skanskiej. Firma jest w trakcie zmiany koncepcji kompleksu.

Skanska miała już pozwolenie na budowę trzech biurowców w okolicy ulic Zakopiańskiej, Ryszarda i Markiefki. Zaprojektowała je Medusa Group. W ubiegłym roku teren został ogrodzony i wydawało się, że niedługo ruszy budowa. Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. – Na spokojnie przygotowujemy taki projekt, który będzie dostosowany do sektora nowoczesnych usług – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property.

Arkadiusz Rudzki_Skanska Property
Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property.

Staramy się doprecyzować ten projekt. Mamy przed sobą przeprojektowanie, a potem uzyskanie pozwolenia na budowę. Same formalności mogą potrwać od roku do półtora. Myślę, że realnie prace będą mogły się rozpocząć za trzy lata.

Szczegółów zmiany koncepcji Rudzki nie chce zdradzić. – Rozważamy różne warianty, czy będzie to mniej, czy więcej budynków. Potencjał działki to 40-50 tysięcy metrów kwadratowych.

Niedawno został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym swoją nieruchomość ma Skanska. Plan m.in. dopuścił możliwość budowy budynków do wysokości 65 metrów (więcej informacji TUTAJ).

Skanska kończy obecnie budowę trzeciego biurowca przy ul. Chorzowskiej. Ma zostać oddany do użytku w listopadzie. Z kolei rok później będzie gotowe czwarte i ostatnie “tiramisu”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*