Reklama

Remont wiaduktu na ul. Murckowskiej zakorkował wiele dróg w metropolii. Utrudnienia potrwają kilka tygodni

G. Ż.
Można się było tego spodziewać, choć skala problemu zaskoczyła nawet najbardziej zaprawionych w bojach kierowców. Początek remontu wiaduktu na ul. Murckowskiej spowodował wielokilometrowe korki. Jak donoszą nasi czytelnicy, samochody jadące w kierunku Katowic od wschodu stały nawet przy M1 w Czeladzi i os. Syberka w Będzinie. Z drugiej strony jest trochę lepiej.

Remont wiaduktu nad ul. Porcelanową na DK86 to kolejne utrudnienie na tej trasie. Od kilku lat trwa przebudowa węzła w Giszowcu na tzw. trzech garbach.  Do korków na Murckowskiej kierowcy zdążyli się więc już przyzwyczaić, ale mimo wszystko długość tych, które utworzyły się dzisiaj, ich zaskoczyła.

– Trasa Siemianowice-Katowice Porcelanowa 1h 40 minut. Masakra – komentuje na naszym Facebooku pani Iwona.

– W stronę Tychów korek o godz. 5.40 zaczynał się na os. Gwiazdy – dodaje pani Beata.

– W kierunku Giszowca (od Chorzowa) korek od tunelu. Przejazd z Bytomia do Giszowca – 2h. Autobusy z Giszowca do centrum po 30 minut spóźnienia. I więcej – donosi pani Ksymena.

– O 6:30 stała już Murckowska i Roździeńskiego. Teraz to tam już pewnie jest korek ze wszystkich kierunków – pisze pani Ewa.

– Wyszłam z domu na Giszu 7.10, od 7.35 stoję w centrum, korek na Sosnowiec jak mur chiński, zapewne go widać z kosmosu – ironizuje pani Judyta.

– O 6.50 wjechałem na Roździeńskiego przy 3 Stawach i korek w stronę Giszowca ciągnął się daleko za zjazd na Dąbrowę – informuje pan Oskar.

Jezdnia w kierunku Tychów na wiadukcie nad ul. Porcelanową została zamknięta na ponad miesiąc. Ruch został przeniesiony na jeden pas jezdni w kierunku Sosnowca. Natomiast ruch w kierunku Sosnowca odbywa się dwoma pasami, a nie jak dotychczas trzema. Po wykonaniu pierwszego etapu remontu, nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca. Ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Tychów.

Prace mają potrwać do 12 grudnia włącznie. Normalna organizacja ruchu powinna zostać przywrócona w poniedziałek, 13 grudnia.

Jak tłumaczy MZUiM, wiadukt był już w tak złym stanie, że prace naprawcze trzeba było przeprowadzić przed okresem zimowym.


Tagi:

Komentarze

 1. Damian 4 listopada, 2021 at 10:44 am - Reply

  to nie mogli tego zrobić w lato kiedy było zecydowanie mniej samochodów ?skoro wiadukt w tak fatalnym stanie to pewnie w lato już było o tym wiadomo a nie dopiero jak cos się wali to trzeba szybko npawiać! tylko pewnie nagle okazało się że są pieniądze które trzeba wykorzytać do końca roku i stąd ten romont

 2. AA 2 listopada, 2021 at 6:52 pm - Reply

  Listopad, mokro, zimno, deszcz – to najlepszy okres dla prowadzenia remontu na drodze wg MZUiM.
  25 lat nie remontowano tego wiaduktu i teraz NAGLE w październiku okazało się ze jest AŻ W TAK złym stanie?
  Pół roku temu nie można było tego remontu przewidzieć/zaplanować?
  W wakacje gdy nie ma studentów, szkoły, połowa aglomeracji jest na wakacjach takie remonty się prowadzi…..
  Mam nieodparte wrażenie że cały MZUiM działa ciągle w trybie zarządzania kryzysowego i „gaszenia przysłowiowego pożaru w burdelu” 😉

  • rexio 2 listopada, 2021 at 11:22 pm Reply

   Niech tą droge zwężą na zawsze będzie mniejszy ruch bo ludzie przesiądąsię na autobusy i rowery.

   • dsps 4 listopada, 2021 at 10:56 am Reply

    No jasne – że też na to nie wpadłem 😉 Wszyscy przesiadają się na rowery, co tam śnieg, deszcz, ślisko, ciemno – ma być ekologicznie…

   • Kukura 3 listopada, 2021 at 10:43 am Reply

    Z cyklu kundle mądrości. Ale fakt faktem bus pas dla komunikacji można stworzyć. Przygłupy niech stoją w korkach, ale autobusy z pasażerami powinny mieć pierwszeństwo.

Dodaj komentarz

*
*