Reklama

Nowa organizacja ruchu na węźle w Giszowcu. Będą zwężenia

Redakcja
Zmiany na węźle w Giszowcu. Kierowcy pojadą po nowym asfalcie, a część ruchu zostanie przekierowana na tymczasową jezdnię. Może się wydłużyć czas oczekiwania na jednym ze skrzyżowań.

Dzisiaj nastąpi kolejna zmiana w organizacji ruchu na węźle w Giszowcu. W związku z postępującymi pracami na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 81 i 86, wykonawca musi wprowadzić kilka zmian. Węzeł powstający u zbiegu ul. Pszczyńskiej z ul. 73 Pułku Piechoty nabiera kształtów, ale jeszcze minie sporo czasu zanim inwestycja będzie gotowa.
Roboty toczą się nie tylko na DK86. Przebudową objęte są też liczne drogi lokalne. Dlatego od 22 czerwca wprowadzone zostaną ważne zmiany dla kierowców. – Na ulicy 73-go Pułku Piechoty ruch zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię południową. W rejonie skrzyżowania ulic Karolinki, Kolistej i 73-go Pułku Piechoty zmieniona czasowa organizacja ruchu polegać będzie na pozostawieniu jednopasowego wlotu na skrzyżowanie od ul. 73 Pułku Piechoty oraz zawężeniu wylotu ze skrzyżowania w ulicę Karolinki. Zostanie zamknięta łącznica relacji Tychy-Giszowiec. Relacja Giszowiec-Centrum zostanie przeniesiona na tymczasowy by-pass. Jednocześnie przystąpimy do przebudowy dwujezdniowego odcinka ul. Kolistej od strony wschodniej ulicy Pszczyńskiej. W pierwszej kolejności przebudowywana będzie jezdnia północna, a ruch dwukierunkowy poprowadzony będzie istniejącą jezdnią południową – mówi Tomasz Kawalec, kierownik budowy z firmy NDI.

Wprowadzona tymczasowa reorganizacja ruchu uniemożliwi dla pojazdów jadących od strony Tychów bezpośredni zjazd na Giszowiec ulicą Kolistą. W kierunku Giszowca zostanie poprowadzony oznakowany objazd, który pobiegnie ulicą Gospodarczą.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*