Reklama

Wypadek w Katowicach na DK86. Kierowca został uwięziony w aucie

Redakcja
Wypadek na drodze krajowej nr 86 w Katowicach. Zderzyły się dwa większe pojazdy. Kierowca samochodu dostawczego miał najechać na tył ciężarówki.

Groźny wypadek na DK86 w Katowicach. Około godziny 15.30 doszło do zderzenia na wysokości cmentarza komunalnego na jezdni w kierunku Sosnowca. Zderzyły się dwa większe pojazdy – samochód dostawczy marki Iveco z ciężarowym mercedesem. Najprawdopodobniej kierowca „dostawczaka” nie zachował odpowiedniego odstępu od jadącej przed nim ciężarówki i najechał na jej tył. Jak informuje kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy katowickiej straży pożarnej, jedna osoba jest poszkodowana. Kierujący samochodem dostawczym był uwięziony w pojeździe. Strażacy musieli wyciągnąć zakleszczonego mężczyznę z kabiny. Jednak jego obrażenia nie są poważne.

Coraz większe są utrudnienia na drodze spowodowane wypadkiem. W pierwszej kolejności na miejsce dojechał patrol policyjny na motocyklach, a w akcji biorą udział 4 zastępy straży pożarnej. Konieczne było zablokowanie zjazdu z autostrady A4 na węzeł „Murckowska”. Przez chwilę zablokowane były też wszystkie pasy ruchu na DK86 w kierunku Sosnowca.  Poza tym tworzą się korki od strony Giszowca w kierunku centrum Katowic. Aktualnie ruch odbywa się dwoma z czterech pasów ruchu. Na pewno jeszcze dłuższy czas może zająć usuwanie skutków tego zdarzenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*