Reklama

Remont wiaduktu na ruchliwej drodze. Prace potrwają kilka miesięcy

Redakcja
Ruszają prace na jednym z wiaduktów na południu Katowic. Szykują się spore utrudnienia dla kierowców. Droga zostanie zwężona.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach podpisał umowę na remont lub całkowitą przebudowę 5 mostów i kładek dla pieszych. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace nad modernizacją wiaduktu drogowego w ciągu ul. Ligockiej, nad torami kolejowymi (obiekt przy ul. Kępowej). To bardzo ruchliwa droga, która łączy południowe dzielnice z centrum Katowic. Podczas prac naprawiona zostanie stalowa konstrukcja nośna, poprzez odtworzenie powłoki antykorozyjnej stalowych dźwigarów wraz z konserwacją łożysk. Naprawiona zostanie też konstrukcja betonowa poprzez uzupełnienie ubytków betonu i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery.

Czasowa organizacja ruchu będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów prawego pasa drogi ul. Ligockiej od strony ul. Piotrowickiej w kierunku centrum (czyli skrzyżowania ulic Mikołowskiej z Brynowską) na wysokości istniejącego wiaduktu drogowego. W drugim etapie nastąpi przywrócenie ruchu na prawym pasie i zamknięcie lewego pasa dla pojazdów.

Termin zakończenia prac drogowych planowany jest na 15 grudnia.


Tagi:

Komentarze

  1. Bobo 16 maja, 2023 at 9:22 pm - Reply

    tam jest na 2 tyg roboty !

Dodaj komentarz

*
*